Ekmek alamadığı için eve gidemeyen vatandaş: Kemal Kılıçdaroğlu uçakları ABD'ye verecek diye AKP'ye oy verdim

Ekmek alamadığı için eve gidemeyen vatandaş: Kemal Kılıçdaroğlu uçakları ABD'ye verecek diye AKP'ye oy verdim

Evine ekmek alamadığı için akşam saatlerine kadar dışarda gezdiğini söyleyen vatandaş, seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun uçakları ABD'ye satacağı için AKP'ye oy verdiğini açıkladı.

İREM GÜL-GÜNBOYU

Seçimlerden önce AKP'nin etkin propagandası sonucu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun uçakları ABD'ye satacağını bunun yüzünden AKP'ye oy verdiğini açıkladı.

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş ekmek alamadığı için korkudan eve gidemediğini söyledi. Ardından AKP'ye oy verme nedenini “Kılıçdaroğlu'nun Amerika'dan 'yatay zeka' getireceğini ve uçak fabrikalarını vereceğini düşündüm" dedi.

2.jpg

Ube Haber isimli Youtube kanalına konuşan vatandaş şunları söyledi:

Eve korkudan gidemiyorum. Ekmek istiyorlar, para yok. Karanlık gelsin de 'Ekmek alamadım' diyeceğim. 4 çocuk var, elinizden öper. Bulaşıkçılık yapıyorum. Asgari ücret alıyorum. 8'ini kiraya veriyorum. Elektrik, su, doğalgaz, bitti. Aslında oyumu kimseye vermeyecektim. Tam tersini yaptım. Kılıçdaroğlu'na çok kızıyorum, ona verecektim. AKP'ye verdim. Bir uçak yüzünden. Amerika, Rusya çarpışıyor. Neden bizim de uçağımız olmasın?"

1.jpg

Muhabirin "Kılıçdaroğlu'nun uçak fabrikalarını Amerika'ya vereceğini nerede izledin?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"İzlemedim. Yapay zeka getirecekmiş Amerika'dan. O da 'Bunları siz yapamıyorsunuz' diyecek, alıp götürecek."

3.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar