Dul ve yetimler için kesenin ağzı sonuna kadar açıldı! Aylık ödenecek net rakam belli oldu

Dul ve yetimler için kesenin ağzı sonuna kadar açıldı! Aylık ödenecek net rakam belli oldu

Dul ve yetimlere aylık ek destek ödemesi yapılacağına dair resmi açıklama geldi. Hane başına ödenecek ek destek miktarı da belirlendi.

Dul ve yetimlere yönelik hane başı aylık 2000 TL destek verileceği açıklandı. İkinci 5 yıllık dönemde ise dul ve yetimlere hane başı aylık 2000 TL nakdi destek verileceği belirtildi.

Van'ın Edremit ilçesinde yaşayan tüm ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Say, vatandaşların her birinin kendileri için çok kıymetli olduğunu vurguladı. Amacın, hemşehrilerinin gönül dünyalarında güzel bir yer edinebilmesi olduğunu belirten Say, gönül belediyeciliğinin gereğini yerine getirmek ve her haneye dokunabilmek için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini ifade etti.

Başkan Say, her alanda hizmetlerini sürdürdüklerini belirterek, belediye olarak ihtiyaç sahibi ailelerin hangi alanda bir hizmete ihtiyacı varsa onu yerine getirmek için özen göstermeye devam edeceklerini vurguladı. Bu bağlamda, önümüzdeki süreçte Edremit'te dul ve yetim hemşehrilerine yönelik hane başı aylık 2000 TL destek sağlanacağını açıkladı. Bu desteklerin, Edremit'in sosyal dokusunu güçlendirmek ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla verileceğini belirtti.

İlgili Haberler