CHP'li Teoman Sancar'ın istifası gündem olmuştu! Uğradığı şantajın detaylarını anlattı

CHP'den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar, tehdit ve şantaja uğradığını belirterek, "Adliyeye yansıyan bir dosya var. Bu süreçte partim zarar görmesin diye istifa ettim. Bağımsız kalmayı uygun gördüm" dedi. Denizli Emniyet Müdürlüğü Milletvekili Sancar'a şantaj yapılması hakkında 1 kişiyi gözaltına aldı.

CHP'li Teoman Sancar'ın istifası gündem olmuştu! Uğradığı şantajın detaylarını anlattı

Türkiye’nin gündemine CHP’den sürpriz istifasıyla giren, Twitter’da  TT (trend topic) olan Denizli Milletvekili Teoman Sancar, ilk kez Şifre Haber’e konuşarak “Bir komplo ile karşı karşıya olduğunu’ belirtirken, Denizli Emniyeti de, vekile şantaj yapan şebeke ile ilgili operasyon için düğmeye bastı ve çete elebaşlarından olduğu belirlenen bir kişinin ise, gözaltına alındığı öğrenildi.

Şifre Haber'in aktardığına göre; Türkiye’nin konuştuğu ve istifa etme gerekçesi konusundaki birçok iddianın, Başta Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Melih Gökçek olmak üzere, değişik hesaplardan art arda sıralandığını CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, suskunluğunu Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e konuşarak, bozmuş ve “Ne oldu da Melih Gökçek çıktı bu işlerin içinden, kendini ortaya attı… Bunu insanlar biraz düşünmeli. Evet, Kaset var diye, baskı oluşturuldu… Gerekli yerlere şikayetimi yaptım… Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim…  Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim…” demişti.

Ortada bir kaset olayının bulunduğu kesinlik kazanırken, oluşturulmaya çalışılan algının tam tersine ortada bir tecavüz, eşcinsel ilişki veya cinsel içerikli bir faaliyetin olmadığı, alkol alınan tanıdık bir ortamdaki ‘aşırıya kaçan samimiyet’ ortamının, Milletvekili Haşim Teoman Sancar’a şantaj olarak kullanılmak istendiği iddia edildi.

ORGANİZE BİR ÇETE FAALİYETİ Mİ?

Milletvekili Sancar’ın başına gelen tezgahın, Denizli’de geçmişte de birçok siyasi ve işadamının (kasetleri ortaya çıkmasa da) başına çorap ören, çok yönlü bağlantıları olduğu ileri sürülen, başında da bir kadının bulunduğu iddia edilen çeteyle ilintili olduğu yönündeki ipuçlarının, yoğunlaşmaya başladığı belirtiliyor…

POLİS HAREKETE GEÇTİ 

Öte yandan, Milletvekili Teoman Sancar’ın şikayeti üzerine Denizli Polisi’nin, operasyon için düğmeye bastığı, şantaj çetesinin önemli bir isminin Denizli’de yakalandığı, diğer üyelerine yönelik de ciddi bir operasyonel sürecin de yürütüldüğü, ciddi kaynaklardan gelen bilgiler arasında…

Öte yandan, tüm ısrarlarımıza rağmen genel merkezin istifa isteminin, doğru olup olmadığı yönündeki sorularımızı cevapsız bırakan Milletvekili Teoman Sancar’ın, derdini tam anlatamadan yoğun bir şekilde istifaya zorlandığı, bu nedenle de suç duyurusu sürecini beklemeden istifa etmek durumunda kaldığı, olayın tam olarak algılanmadan panik ortamı nedeniyle CHP Genel Merkezi’nin olayı hızlandırdığı, Ankara kulislerinde yoğun bir şekilde konuşuluyor.

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar