1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez açıkladı! Apartman Görevlileri için belediyelere hangi talimatı verdi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez açıkladı! Apartman Görevlileri için belediyelere hangi talimatı verdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez açıkladı! Apartman Görevlileri için belediyelere hangi talimatı verdi

Son Dakika... Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Apartman Görevlileri Buluşması'nın açılışında konuştu. Kılıçdaroğlu, İzmir depreminin ardından CHP'li belediyelere verdiği talimatı anlattı.

A+A-

Son Dakika... Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Apartman Görevlileri Buluşması'nın açılışında konuştu. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Sorunu yaşayan sizlersiniz, sorunu çözecek olan biziz. Yani siyasiler. Ben bu ülkede hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini istemem, ben bu ülkede hiçbir vatandaşın çöpten bir şeyler toplayıp beslenmesi istemem, ben bu ülkede hangi görüşten olursa olsun, hangi kimlikten olursa olsun ortak paydamız olan bayrak ve vatan konusunda herhangi bir problem yoksa ben herkesin sorununu çözmeye hazırım. 

"ÖTEDEN BERİ FAKİRİN YANINDAYIM"

Hiç kimsenin gelecek endişesi olmamalı, kendisi için değil ailesi ve çocukları için de olmamalı. Bunu sağlayacak kurumun adı sosyal devlettir. Sosyal devlet rantçının tefecinin yanında duran değildir. 

Öteden beri fakirin sorunuyla ilgilendim. Taşeron işçilerine önce örgütlenin dedik, dernek kurdurduk onlara. 1 milyona yakını kadroya aldırdık. Emekliler geçinemiyordu, iki ikramiye verin dedik. 

"BANA HABER VERİN YETER"

Apartman görevlileri; devleti yönetenler acaba bir apartman görevlisinin evine gidip bir çay kahve içti mi? Bi ziyaret etti mi? Nasıl yaşıyor bu insanlar. Bu insanların güneş görmeye hakkı yok mu, bu insanların ağaç görmeye hakkı yok mu, bu insanların şehirde yaşayan kuş görmeye hakkı yok mu? Hakları var. O zaman neden bu hakları vermiyoruz?

Kim, adaletten ve hukuktan yana bir eşitsizlikle karşılaşıyorsa bana haber versin yeter. Bunun mücadelesini vereceğiz. Londra'daki tefecinin sorununu bilirler, sizin sorununuzu bilmezler. Dört yetmez beş ayrı yerden maaş alırlar, onların sorunlarını bilirler, sizin sorunlarınızı bilmezler. 

"SİZDEN OY İSTEMİYORUM"

O istemeye gelince varlar, sorun dinlemeye gelince yoklar. Ben size sorunlarınızı çözmek için hizmet etmek istiyorum. Bu kadar açık, bu kadar net. Ben sizden oy istemiyorum, ama ben politikacı olarak oy veren vermeyen herkesin sorununu çözmeye talip olmak zorundayım. Yeni bir siyaset anlayışı, ahlaklı bir siyaset anlayışı.

"TÜRKİYE'Yİ SALLARSINIZ"

Apartman görevlileri, örgütlenin. Sorun sizden mi kaynaklanıyor, siyasetten mi... İkinizden de kaynaklanıyor. Siz örgütlendiğiniz zaman güçlü olursunuz, bakın sayınıza en 1 milyon kişisiniz. Bir araya geldiğiniz Türkiye'yi sallarsınız. Dernek kurun, bir araya gelin, örgütlenin. Her yerde sözcünüz olacak, gerekirse sizin sözcünüzü TBMM'de kürsüye çıkaracağım. Sorunu yaşayan sizsiniz değerli kardeşlerim. Sizin çocuklarınız da iyi bilsin isterim. Yarın büyüyecekler bizlere hizmet edecekler. Ortak hareket etmek zorundayız. Ayrım yapmamalıyız. 

"İŞ BULACAKSINIZ DİYE SÖYLEDİM"

İzmir'de bir deprem oldu. Gittim ilk apartman görevlileriyle görüştüm. Bu insanların evleri yok ve işlerinden de oldu. Evi yıkılan, apartmanı yıkılıp işsiz kalan bütün apartman görevlilerine iş bulduk. Apartman görevlilerini çağırdık hepsinin derdini dinledik. Bunlara iş bulacaksınız diye belediyelere söyledim. İlk toplantıyı yaptığım kişiler onlar, evsiz barksız kalan kişiler onlar.

Siz sendika olsa, bir iş yerinde grev yapar hakkınızı istersiniz. Siz ne yapacaksınız? Yönetici der ki işine son verdim. O yüzden bir araya gelip örgütlenmeniz gerekiyor. Size her türlü desteği veririz. Belediye başkanları arkadaşlar da burada. Kaldığınız yerler iyi yerler değil, nem var, sağlıklı koşullarda değilsiniz, çocuklar sağlıklı bir yerde değiller. Belki, yeni ruhsatlar verilirken apartman görevlisinin yerinin özel olarak belirtilmesi lazım. 

"HEP YANINIZDA OLACAĞIZ"

İzin hakkınızı, yeteri kadar kullanabiliyor musunuz? Kıdem tazminatınızı alabiliyor musunuz? Dinlenme hakkınızı kullanabiliyor musunuz? Yasalar bu hakları vermiş size. Bu hakları tanıma konusunda sorun var. Bunun için de bir araya gelmelisiniz. Siz değil, sizin temsilciniz sorunları dile getirmeli. Biz hep yanınızda olacağız, bir telefon kadar yakınınızdayız.
 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.