CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, MHP'li belediyeye ait spor salonundan şoke eden görüntüler paylaştı!

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, MHP'li belediyeye ait spor salonundan şoke eden görüntüler paylaştı!
CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Aliağa Belediyesi’ne devredilen spor salonunun son halini kamuoyuyla paylaştı. Oğuzhan, Türk bayrağının yere ve kirli tribün koltuklarının üzerine atıldığını söyleyerek "Değil Türk bayrağı, hiçbir milletin bayrağı yerlere atılamaz, manevi değeri ayaklar altına alınamaz" ifadelerini kullandı.

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, MHP'li Aliağa Belediyesi'ne devredilen spor salonunun son halinin fotoğraflarını paylaşarak, Türk bayrağının yere atılmasına tepki gösterdi.  Oğuzhan'ın yaptığı açıklamada, "Bir vatandaşımızın şikayeti üzerine yaptığımız araştırmalar ‘artık bu kadar da olmaz’ dedirtti. 2014 yılında, tamamı İzmir Büyükşehir Belediyesi kaynaklarıyla yapılıp kullanım hakları Aliağa Belediyesi’ne devredilen Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nun son durumunu görünce, binanın durumuna mı yoksa içeride gördüğümüz manzaraya mı daha çok üzülmek gerek, bilemedik." dedi.

"HİÇ BİR MAZERETLE AÇIKLANAMAZ"

Belediyenin binayı depo olarak kullandığını belirten Oğuzhan, "Ne yerdeki parkeler sağlam kalmış, ne tribün koltukları ne de tesisat ve panolar… Aliağa halkının hizmetinde olması gereken salonun depo  tahsis edilmesi kabul edilemeyeceği gibi, bakımsızlık ve kötü kullanımdan kaynaklanan kamu zararı hiçbir geçerli mazeretle açıklanamaz. 1 milyon 567 bin liraya mal olan ve her şeyiyle kullanıma hazır bu tesisi enkaza çevirenler, kamu vicdanına ve hukuka bunun hesabını veremezler" denildi.

'MANEVİ DEĞERLER AYAKLAR ALTINA ALINAMAZ'

"Salonda gördüğümüz ikinci vahim durum ise, milli ve manevi değerlerimize hakaretle eşdeğerdir" diyen Oğuzhan şunları söyledi: "Maalesef, şanlı Türk bayrağımız yerlerde, kirli tribün koltuklarının üzerinde toz toprak içerisinde bırakılmış durumdaydı. Oysa ki; değil Türk bayrağı, hiçbir milletin bayrağı yerlere atılamaz, manevi değeri ayaklar altına alınamaz. 

"BAYRAK YIRTILAMAZ, YAKILAMAZ, YERE ATILAMAZ..."

Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar milletimizin manevi değerlerini seçim yatırımına dönüştürmek için şov yaparak Çanakkale’ye turlar düzenlerken, demek görünmeyen tarafta Türk bayrağına, milli ve manevi değerlerimize ancak bu kadar önem veriyor. 2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu’nun 7’nci maddesi “Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.” demektedir. Fotoğraflarıyla belgelediğimiz bu durumun mahalli mülki amirlikçe değerlendirilerek gerekli yaptırımların uygulanmasını, ayrıca Belediye Başkanı sayın Serkan Acar ve durumdan sorumlu belediye personelinin Aliağa Halkından özür dilemesini bekliyoruz."

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar