Bakan Ali Yerlikaya: Soruşturma başlatıldı

Bakan Ali Yerlikaya: Soruşturma başlatıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Trabzonspor Fenerbahçe maçı sonrasında yaşanan olaylara ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu akşam gerçekleşen futbol karşılaşması sonrasında sahaya giren seyirciler ve maç sonundaki olaylarla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya'nın yaptığı açıklamada, "Spor, her şeyden önce centilmenliktir. Futbol sahalarında şiddet olaylarının yaşanması asla kabul edilemez." ifadelerine yer verdi. Bu çerçevede, kimlik belirleme çalışmalarının başlatıldığını ve olaylarla ilgili soruşturmanın derhal başlatıldığını belirtti.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşma sonrasında yaşanan gerginlikler ve sahaya giren seyircilerin tepkisi, kamuoyunun da büyük bir dikkatle takip ettiği bir konu haline gelmişti. Bakan Yerlikaya'nın bu açıklamasıyla birlikte, olayların aydınlatılması ve gerekli önlemlerin alınması yönünde adımların atılacağı belirtiliyor. Kamuoyu, gelişmelerin yakından takip edileceği konusunda bilgilendirilecektir.

İlgili Haberler