Sakarya'nın Hendek ilçesinde, üvey annesi ile öz babasını öldürdükten sonra kardeşi tarafından öldürülen adamın cenaze namazı kılınmadı.
Sakarya'nın Hendek ilçesinde, üvey annesi ile öz babasını öldürdükten sonra kardeşi tarafından öldürülen adamın cenaze namazı kılınmadı.
Olay, 9 Nisan Salı günü akşam saatlerinde Hendek ilçesi Akova Mahallesi'nde bulunan Hantek Konutları'nda meydana geldi. İddiaya göre, Çelik ailesi arasında mal varlığı sebebiyle bir kavga başladı. Evde çıkan kavgada Mevlüt Çelik, silahla üvey annesi Melek Çelik (37) ve babası Vahdettin Çelik’i (66) öldürdü.
Olayın ardından site içinde yaşanan bir sokak kavgasında, Mevlüt ve Selçuk Çelik isimli iki kardeş arasında yaşanan kavgada Selçuk Çelik, ağabeyi Mevlüt'ü kesici bir aletle öldürdü. Bu sırada Mevlüt Çelik’in silahından çıkan bir kurşun ise Selçuk Çelik’i omzundan yaraladı.
Olay yerinde yaşamını yitiren 3 kişinin cesetleri, yapılan incelemelerin ardından morga kaldırıldı. Korkunç olay, Mevlüt ve Selçuk kardeşlerin ortak aldığı bir araba yüzünden çıktığı iddia edildi.
Üvey annesi ve öz babasının cenazesi, Pamukova ilçesinde bulunan Hacı Bayram Halil Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazlarının ardından toprağa verilmişti.
Ancak üvey annesi ve öz babasını öldüren ve ardından kardeşi tarafından öldürülen Mevlüt Çelik'in cenaze namazı kılınmadan Akyazı ilçesinde bulunan Karaçalılık Mezarlığı'nda defnedildiği bildirildi.