1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bu vandallığa biz teslim olmayız
Bu vandallığa biz teslim olmayız

Bu vandallığa biz teslim olmayız

CHP Grup Başkanvekili Özel, "CHP'nin sözünün üzerine söz söyleyemeyenler, gelip de gözünün üzerine yumruk atmaya çalışarak, sindireceğini sanıyorlarsa, bu vandallığa biz teslim olmayız." dedi.

A+A-

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, seçim ittifakını da öngören kanun teklifinin kabulünün ardından CHP milletvekilleriyle TBMM'de basın açıklaması yaptı.

Beklenmedik bir gece yaşadıklarını ancak bunun daha önce deneyimlemedikleri bir durum olmadığını belirten Özel, AK Parti ve MHP gruplarının, kendi aralarında yaptığı daha önceki birtakım gizli anlaşmaların küçük türevini Meclise yaşattığını öne sürdü.

Özel, meselenin modernleşme, çağdaşlaşma, demokratikleşmeyle hesaplaşma, geriye gidiş, yetkilerin Meclisten alınıp saraya devredilmesi, saray düzenini özleyenlerin, saray düzenine kavuşmak için Türkiye'de demokrasiyi ortadan kaldırmak ve kirli ittifak olduğunun ortaya çıktığını ileri sürdü.

"Daha çok azimlendik"

Moralli olduklarını dile getiren Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Meclisteki mücadele bitti ancak anayasaya aykırılık konusundan Anayasa Mahkemesinde, daha sonra bu seçim güvenliğini tehdit eden bütün bu kumpaslara karşı adil bir seçim yapabilme olanaklarının tamamını zorlayacak, seçim güvenliğiyle ilgili büyük bir mücadeleyi göstereceğiz. Ne kadar mümkün olacak, toplumsallaştırılabilecek ve bu yapılanlardan seçimden önce ne kadar geri adım attırılabilecek, onu hep birlikte büyük bir toplumsal mücadelenin sonunda göreceğiz.

Bütün diktatörler, umutsuzluktan, karşı tarafın yılgınlığından ve umudu kesenlerin artık meydanı diktatöre ve onun sevdalılarına boş bırakmasından beslenirler. Meydanı bir diktatöre, sultanlık, halifelik hayali kuranlara bırakmayacağız. Eninde sonunda kazanacağız. CHP olarak bundan sonraki mücadele için daha çok azimlendiğimizi, kamçılandığımızı, haklılığımıza daha çok inandığımızı görüyoruz."

"İnsanlık dışı koşullardaki çalışma sinirleri geriyor"

Kuliste yaşanan kavganın sorulması üzerine Özel, meselenin tamamının insani şartlarda çalışmamaktan kaynaklandığını söyledi. Özel, uygunsuz şartlar ve insanlık dışı koşullardaki çalışmanın, bütün sinirleri gerdiğini, kontrolü ortadan kaybettiğini kaydetti.

Özel, kuliste milletvekillerine, danışmanlarına saygısız davranışlarla ilgili saldırıların bulunduğunu, bununla ilgili Meclis kayıtlarını isteyeceklerini, yapmaları gerekeni yapacaklarını belirtti. Özgür Özel, "CHP'nin sözünün üzerine söz söyleyemeyenler, gelip de gözünün üzerine yumruk atmaya çalışarak sindireceğini sanıyorlarsa, bu vandallığa biz teslim olmayız." diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de ittifak görünümlü bir koalisyonla karşı karşıya olduklarını öne sürdü. "Koalisyonlar bitecek, baraj kalkacak" diyenlerin, bugün seçimden önce koalisyon kurmaya başladığını savunan Erkek, ittifak görünümlü koalisyonun, saray rejimi için, kendilerinin demokrasi için mücadele ettiklerini savundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.