Ünlü yoğurt şirketinin verdiği ilan görenleri şaşırttı: Yıllık 7 milyon lira maaş verecekler

Ünlü yoğurt şirketinin verdiği ilan görenleri şaşırttı: Yıllık 7 milyon lira maaş verecekler

ABD'li dünyaca ünlü yoğurt şirketi Chobani'nin, kurucusu Hamdi Ulukaya için verdiği sosyal medyada gündem oldu. Ulukaya için 'hayalet yazar' arayan firma, bu kişiye yıllık 7 milyon liradan fazla maaş vadetti.

DENİZ DALLI-GÜNBOYU

ABD’li yoğurt şirketi Chobani’nin, kurucusu Hamdi Ulukaya için verdiği iş ilanı sosyal medyada gündem oldu.

Ulukaya için yazı yazacak, konuşma metinleri hazırlayacak ve blog için içerik üretecek bir ‘hayalet yazar’ arayan şirketin iş ilanına yüzlerce kişi başvurdu.

Şirket, 17 Ağustos’ta web sitesi ve LinkedIn’de yayınladığı ilanda işe alınacak kişiye yıllık 185 bin 600 ila 278 bin 400 dolar arasında maaş (bonuslar hariç) ödeyeceğini duyurdu.

ilan.jpg

HAYALET YAZARLARIN MAAŞI 39 BİN - 63 BİN DOLAR ARASINDA

ABD’de maaş veri platformu salary.com’a göre ‘hayalet yazarlar’ ülkede 39 bin 956 ila 63 bin 626 dolar arasında kazanıyor.

Şirket, “olağanüstü yazma ve hikaye anlatma becerilerine” ve 15 yıllık iş deneyimine sahip birini arıyordu. Ve iş ilanı şu anda “Üzgünüz, bu pozisyon dolduruldu” notunu içerse de, Insider’ın taramasına göre 600’den fazla kişi iş için LinkedIn aracılığıyla başvurmuştu.

Şirkete doğrudan kaç kişinin başvurduğu bilinmiyor. Şirket kimi işe aldığını da açıklamadı. Chobani tarafından reklamı yapılan diğer roller arasında ulusal hesap yöneticisi (163.200 dolara kadar tazminat) ve otomasyon kontrol mühendisi (127.200 dolara kadar) yer alıyor. 2022 yılında Chobani, ABD yoğurt pazarında yüzde 20’nin üzerinde bir paya sahipti ve satışları 2 milyar doları aştı. Ancak şirket, olumsuz piyasa koşulları nedeniyle halka arz planlarını erteleme kararı aldı.

İlgili Haberler