Ünlü sunucu Nur Viral ağlaya ağlaya ölüm haberi verdi

Ünlü sunucu Nur Viral ağlaya ağlaya ölüm haberi verdi

Uzun süredir kanser tedavisi gören ilahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca hayatını kaybetti. Kavaklı'nın vefatını birlikte program yaptığı sunucu Nur Viral, gözyaşları içinde duyurdu.

Beyaz TV'de Nur Viral'le 'Hayatta Her Şey Var' programın devamlı konuğu Emekli Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı, hayatını kaybetti. Vefat haberini, birlikte program yaptığı sunucu Nur Viral, gözyaşlarıyla verdi.

Kansere yakalandığı öğrenilen Yusuf Kavaklı'nın bir süredir hastanede tedavi gördüğü biliniyordu.

Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Kavaklı'dan kötü haber geldi.

666bfe12c762e625-w1200xh675.webp

ACI HABERİ GÖZYAŞLARIYLA DUYURDU

Sunucu Nur Viral, Yusuf Kavaklı'nın hayatını kaybettiğini canlı yayında gözyaşlarıyla açıkladı. Bu yayının kendisi için çok zor olduğunu belirten Viral, Yusuf Hoca'ya Allah'tan rahmet diledi.

666bfe15f306b771-w1200xh675.webp

'HER YERDE ONUN HAYALİ VAR'

Yusuf Kavaklı'nın sevenlerinden ve izleyicilerden dua isteyen Viral, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün benim için çok zor bir yayın olacak. Yayıncılıkta böyle bir durum vardır; sevdiğiniz birini kaybettiğinizde onun anonsunu yapmak, bu duyguyla yayını sürdürmek çok zordur. Bugün gerçekten herkesten çok özür diliyorum. Sevenleri olarak çok üzgünüz, Yusuf Kavaklı Hocamızı kaybettik. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum ve gerçekten hepinizden bugün dua istiyorum. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinde olsun.

666bfe190ac64853-w1200xh675.webp

En çok sevdiği günde vefat etti, onun için cuma günleri çok özeldi. Hep derdi ki 'bugünü dolu dolu yaşamalıyız.' Hep beraber onun için dua edelim gerçekten. Özür dilerim, böyle açmak istemedim yayını ama tutamadım kendimi. Stüdyoya geldiğimden beri her yerde onun hayali var. Bizimle atışmaları, dinlediği ilahilere eşlik etmesi… Ölüm ani, dünya fani. Hepimizin en sevdikleri bir gün göçüp gidiyor. Bilmemiz gereken tek şey, sevdiklerimizin değerini bilip sıkı sıkı sarılmak…"

666bfe190e8c5428-w1200xh675.webp

YUSUF KAVAKLI KİMDİR?

Yusuf Kavaklı, 1946 yılında Sivas'ta doğdu. İlkokulu doğduğu köyde tamamladıktan sonra, 1970 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden, 1974 yılında ise İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu.

Kariyerine 24 Ağustos 1966 tarihinde Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de İmam-Hatip olarak başlayan Kavaklı, 1982 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Belçika'ya din eğitmeni olarak gönderildi.

yusuf-kavakli-hoca-vefaat-etti-7908.jpg

1987 yılında Türkiye'ye döndükten sonra Silivri Merkez Vaizi olarak bir süre çalıştı. Daha sonra Küçükçekmece'ye kurucu müftü olarak tayin edildi ve bu görevini 14 yıl boyunca sürdürdü.

2004 yılında İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atanan Kavaklı, 2011 yılında emekli oldu. Emeklilik döneminde çeşitli televizyon programlarına katılarak dini soruları yanıtladı.

İlgili Haberler