Ünlü markadan flaş karar: Resmen açıkladı

Ünlü markadan flaş karar: Resmen açıkladı

Alman ortopedik sandalet ve terlik üreticisi Birkenstock, resmi olarak başvuruda bulunduğunu açıkladı ve ağustos ayında halka arz etmeyi planladığını belirtti.

Dünyanın en köklü terlik üreticisi olan Almanya'da 1774 yılında kurulan Birkenstock, halka arz başvurusu yaptığını duyurdu.

Salı günü yapılan bir başvuruya göre, Birkenstock'un çoğunluk hissesini 2021 yılında satın alan özel sermaye şirketi L Catterton tarafından işletilmeye devam edileceği açıklandı. Şirket, hisse satışına ilişkin teklif edilen şartları daha sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunacağı bir başvuruda açıklayacak.

Bloomberg News'in daha önce bildirdiğine göre, Birkenstock'un halka arzı şirkete 8 milyar dolardan fazla değer kazandırabilir.

Goldman Sachs Group Inc., JPMorgan Chase & Co. ve Morgan Stanley, Birkenstock'un halka arzına liderlik ediyorlar.

Şirket tarafından 26 Şubat 2021 tarihinde yapılan açıklamada, Birkenstock'un özel sermaye şirketi L Catterton tarafından 4 milyar euroya satın alındığı duyurulmuştu. L Catterton, LVMH ve Bernard Arnault'un ailesinin şirketi ile ABD'nin özel sermaye şirketi Catterton'un birleşmesi sonucu 2016 yılında kurulmuştur.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar