Türk askerine dil uzatan Sezgin Tanrıkulu'na canlı yayında haddini bildirdi!

Türk askerine dil uzatan Sezgin Tanrıkulu'na canlı yayında haddini bildirdi!

tv100 canlı yayınına bağlanarak, Mehmetçik'e türlü sözlerle iftiralarda bulunan CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na ilk tepki programın moderatörü Cansu Canan Özgen'den geldi. Özgen, Tanrıkulu'na "TSK'ya dil uzatmayın.... TSK üzerinden birtakım talihsiz açıklamalar yapma hakkı doğsun diye sizi bu yayına bağlamadık." sözleriyle yüklendi.

CHP'nin Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun tv100 yayınında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik kullandığı hadsiz iftiralara ilişkin ilk tepki, iftiraların atıldığı programın moderatörü Cansu Canan Özgen'den geldi. Programda gazeteciler Ferhat Murat, Fuat Uğur ve Şaban Sevinç, Tanrıkulu'nun iftiralarına tepkilerini dile getirirken programın moderatörü Cansu Canan Özgen de CHP'li vekilin TSK'ya ilişkin skandal sözlerine ateş püskürdü.

"15 TEMMUZ'U YAPANLAR BİR AVUÇ VATAN HAİNİYDİ"

Özgen, Tanrıkulu'nun Türk askeri için dile getirdiği iftiralarına "TSK üzerinden birtakım talihsiz açıklamalar yapma hakkı doğsun diye biz onu (Sezgin Tanrıkulu) bu yayına bağlamadık. 15 Temmuz Darbe Girişimi'nde bulunanlar TSK'nın içine karışmış birtakım hainlerdi, bir avuç vatan hainiydi ve teröristlerdi." ifadeleriyle tepki gösterdi.

"KEŞKE YAYINA BAĞLAMASAYDIM"

Konuşmasına devam eden Özgen, "Bu ayrımı da bir milletvekili olarak Meclis'te halkı temsil eden bir insan olarak, bir kişi olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kendisinin yapmasını tercih ederdim. Keşke bağlamasaydım" dedi.