Tiroitlerin adeta çürüdüğünün işaretiymiş! Canınız sürekli bunu yemek istiyorsa

Tiroitlerin adeta çürüdüğünün işaretiymiş! Canınız sürekli bunu yemek istiyorsa

Vücudumuzun bize verdiği sinyaller bazen önemli uyarılardır. Sadece susuz olduğumuzu düşünerek aşırı su içme isteğini göz ardı etmek, aslında normal bir durum olmayabilir. Uzmanlar, bu gibi belirtiler hakkında uyarılarda bulunuyor. İşte farkında olmadığımız bazı belirtiler...

Vücudunuzdaki değişiklikleri doğru şekilde izlemek, sağlığınız hakkında fark etmediğiniz bazı sağlık sorunlarını belirlemenize yardımcı olur. Örneğin, uzmanlara göre, tuzlu yiyeceklere karşı artan istek, vücudunuzda yatan bir sorunu veya vitamin ve mineral eksikliğini yansıtır. Bu nedenle vücudumuzun sinyallerinin farkında olmak son derece önemli. Özellikle de belirgin bir şekilde ortaya çıktığında.

İşte vücudunuzda fark edebileceğiniz bazı belirtiler:

BACAKLARINIZDA VE AYAKLARINIZDA SÜRÜNEN BİR ŞEYLERİN HİSSİ

Bacaklarınızda ve ayaklarınızda emekleme, sürünme veya hareket etme dürtüsü gibi hisler yaşıyorsanız, bu huzursuz bacak sendromunun bir işareti olabilir. Bu durum genellikle geceleri uyumaya çalışırken rahatsız hissetmenize neden olur.

fdsdzcb-uwqs.webp

EL YAZINIZDA DEĞİŞİKLİKLER, KOKU KAYBI VE CANLI RÜYALAR

Doktorlar özellikle el yazınızdaki değişikliklerin önemli bir hastalığın belirtisi olabileceğini söylüyor. Parkinson hastalığı gibi, elde titreme ile başlayan ve denge kaybı gibi kontrolün bulunmadığı belirtiler gösteren nörolojik bir hastalık olabilir.

CİLTTE ORTAYA ÇIKAN DEĞİŞİKLİKLER

Ciltte kalınlaşma, kaşıntılı bir cilt, hormon bozukluklarına veya egzama gibi çeşitli iç sorunlara işaret eder. Bu gibi sorunlarınız devam ederse, bir kan testi yaptırmayı düşünmelisiniz.

gfdvcvbf-ij0v.webp

ÇOK FAZLA UYKU İSTEĞİ

Bu durum tıp alanında Hipersomnia olarak biliniyor. Hipersomnia, ana uyku evresi yeterli olmasına rağmen, gün içinde tekrar eden uyku evreleri ya da aniden uykuya dalma hâli.

GÖZ RENGİNDE DEĞİŞİKLİKLER

Doktorlar, 45 yaşın altındaki bireylerde göz korneası çevresinde beyaz veya gri halkanın yüksek kolesterolün bir işareti olabileceğini belirtiyor.

ÖFKE VE SALDIRGANLIK

Araştırmacılar, bu belirtilerin depresyonla bağlantılı olabileceğini belirtiyor. Depresyonun sadece düşük enerji veya mutsuzluk değil, aynı zamanda saldırgan davranışlarla da ortaya çıkabileceğini söylüyor.

MEMEDE ORTAYA ÇIKAN DEĞİŞİKLİKLER

Memede şişkinlik, sertlik artışı, kızarıklık, pullanma, kaşıntı veya çukurlaşma gibi değişiklikler gözlemlerseniz, hemen bir doktora başvurmalısınız.

ssdv-vd-serl.webp

TUZA DUYULAN İSTEK

Tuzlu yiyeceklerden gelen isteğinizi kontrol edemiyorsanız, bu durum demir eksikliği, anemi, dehidrasyon veya adet öncesi sendromuna işaret eder.

sdvv-dv-v-izvn.webp

SÜREKLİ SUSUZLUK HİSSİ

Uzmanlar, sürekli susuzluk hissinin normal olmadığını belirtiyor. Bu durum bazen beslenmemizle ilgili olabilir veya diyabet veya hamilelik gibi durumların habercisi olabilir.

frdsdvxc-v-tkqp.webp

UNUTKANLIK VE YORGUNLUK

Halsizlik, yorgunluk veya sık yaşanan unutkanlık gibi belirtiler bazen depresyonun işareti. Bu durum, bazı şeyleri hatırlamamanıza ve kendinizi bitkin düşmüş hissetmenize neden olur.