Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Üreticilere yapılacak destek ödemeleri başladı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Üreticilere yapılacak destek ödemeleri başladı!
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere ve balıkçılara yapılacak destek ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.

Bakan açıkladı: Ödemeler başladı!

Pandemi nedeniyle üretici ve balıkçılara destek ödemesi başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere yapılacak ödemelerin bugün başlayacağını duyurdu.

Pakdemirli, "Üretici ve balıkçılarımıza yaklaşık 140 milyon liralık destek ödemesine bugün başlıyoruz. Hububat, baklagil, mısır için 60,7 milyon, sertifikalı tohum için 78,6 milyon, balon balığı avcılığına 230 bin 960 lira destek ödeyeceğiz" dedi.

Bakan Pakdemirli'nin açıklaması şu şekilde:

"Hububat-Baklagil-Dane Mısır desteği kapsamında 9.824 üreticimize, 60.719.827 TL, Sertifikalı Tohum Kullanım desteği kapsamında ise 66.128 üreticimize 78.606.301 TL ödeme yapacağız. Diğer yandan bildiğiniz üzere yabancı istilacı türlerin başında yer alan, sucul biyolojik çeşitliliği ve balıkçıların av araçlarını tehdit eder hale gelen balon balığı avcılığını destekleme kapsamına almıştık. Bu kapsamda 08-31 Aralık 2020 tarihleri arasında balıkçılarımızın avladığı 46.192 adet balon balığı için 2020 yılı desteklemeleri kapsamında 230.960 TL ödeyeceğiz. Ayrıca bu alandaki desteklemenin 2021 yılında da tüm balon balığı türlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi için çalışmalara başladık. Bu üç başlık altında üretici ve balıkçılarımıza toplamda yaklaşık 140 milyon TL destek ödemesini bugün yapacağız."

 

 

 

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar