Son dakika Eylem Tok’un eski eşi Bülent Cihantimur hakkında flaş gelişme

Son dakika Eylem Tok’un eski eşi Bülent Cihantimur hakkında flaş gelişme

Kemerburgaz’da ATV’si arızalanarak yolda bekleyen 5 kişiye çarpan Oğuz Murat Aci’nin ölümüne sebep olan ve ABD’ye kaçan Timur Cihantimur’un babası Bülent Timurcihan’ın ifadesi ortaya çıktı.

Yazar Eylem Tok'un 16 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur’un karıştığı trafik kazasına ilişkin baba Bülent Cihantimur ifade vermek üzere adliyeye çağrıldı.

Yazar Eylem Tok kimdir? Türkiye'nin konuştuğu Eylem Tok olayının ayrıntıları - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

Skandal kazanın ardından ilk kez konuşan baba Cihantimur olay gecesini tek tek anlattı. İşte kaza gecesi yaşananlar…

“OĞLUM ÜST KATTAYDI ŞOKTAYDI”

Eşinin kendisine bilgi vermeden oğlunu yurtdışına götürdüğünü ileri süren Cihantimur Kazanın gerçekleştiği gün, uzun süren bir ameliyat sonrası evime gidip uyudum. Eski eşim Eylem Tok’tan gelen telefon ile kazadan haberdar oldum. Kazadan yaklaşık 1,5 saat sonra Eylem Tok beni aramış. Bana telefon geldiğinde saat gece yarısıydı. Evim Mecidiyeköy’de, kliniğe çok yakın. Hemen bir taksiyle eski eşim Eylem ve oğlumun beraber yaşadıkları eve gittim. Oğlum üst kattaydı, şoktaydı ve konuşabilecek durumda değildi.

Yazar Eylem Tok ve oğlu hakkında yakalama kararı

"OĞLUMU ALIP KLİNİĞE GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM"

Eylem de o sırada ev içinde dolaşarak telefon görüşmeleri yapıyordu. Oğlumun durumunu iyi görmediğim için onu öncelikle muayeneye götürüp acil müdahale gerektiren bir durumu olup olmadığını anlamak istedim. Oğlumu alıp orada bulunan elektrikli aracı kendim kullanarak, kliniğe gitmek için yola çıktım. Bu sırada şirketimiz çalışanlarından Ayşe Ceren S.'yi bahçede gördüm.

istanbul-bulent-cihantimur-adliyeye-g-26428.jpg

“ÖLÜM OLAYINDAN BU SIRADA HABERİM OLDU”

Yolda aracının şarjının bittiğini belirten Cihantimur “Bizi izleyen Eylem’in içinde olduğu araç yanımızda durdu. Oğlumu o araca geçirdik ve Eylem’e ‘siz kliniğe geçin çocuk hala şokta ben de şoförümüz Adem’i aradım onunla geleceğim hemen arkanızdan’ dedim. Adem yanıma geldi beni aldı ve kliniğe gittik. Kliniğe gittiğimizde kimse yoktu.

Eylem’in oğlumu yurtdışına götürme planından, kazadaki yaralılardan kazanın büyüklüğünden ve ölüm olayının yaşandığından bu sırada haberim oldu. Eylem’i defalarca kez aramama rağmen telefonlarını açmadı ve en son telefonunu kapattı.

istanbul-bulent-cihantimur-adliyeye-g-26428-2.jpg

“OĞLUMUN TÜRK HUKUKU ÖNÜNDE HESAP VERMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kaza sonrasında vefat eden Oğuz Murat Aci’nin ailesi ile temasa geçtim. Olanlar için çok üzgünüm. Kayıpların geri getirilemeyeceğini biliyorum. Bununla birlikte kazazede aile için elimden gelen ne varsa ömrümün sonuna kadar yapacağım. Oğlumun da Türkiye’ye gelmesi ve Türk hukuku önünde hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum. Oğlumun Türkiye’ye gelmesi ve adalet önünde hesap vermesi için elimden geleni yapacağım.

İlgili Haberler