Şehir hatları kış tarifesine geçiyor

Şehir hatları kış tarifesine geçiyor

Şehir Hatları'nda yaz tarifesi yerini kış tarifesine bırakıyor. 18 Eylül 2023-16 Haziran 2024 tarihleri arası kış tarifesi uygulanmaya başlanacak.

AYŞE ESER KUŞATA / GÜNBOYU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Şehir Hatları’nda yaz tarifesi sona eriyor. 18 Eylül tarihi itibarıyla kış tarifesine geçiliyor.

16 Haziran tarihine kadar devam edecek olan kış tarifesinde günlük ortalama 934 sefer yapılması planlanıyor.

HAT DEĞİŞİKLİĞİ
Bu yılın kış tarifesinde, geçtiğimiz yıla göre değişiklikler mevcut. Özellikle Sarıyer-Beykoz ve Rumeli Kavağı-Eminönü hatlarındaki sefer saatlerinde güncellemeler yapılırken, yaz tarifesinde de yer alan Küçüksu-Beşiktaş-Kabataş hattına Kanlıca durağı da eklendi.

BOĞAZ TURLARI DEVAM EDECEK Mİ?
Şehir Hatları AŞ tarafından düzenlenen Boğaz Turları, kış aylarında da sürdürülecek. Hem Uzun Boğaz Turu hem de Kısa Boğaz Turu ile yerli ve yabancı turistler, İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliklerini yıl boyunca yaşayabilecekler. Her iki tur da günde bir kez düzenleniyor.

KIŞ TARİFESİ KİTAPÇIĞI
Yeni kış tarifesi ile ilgili bilgiler, Şehir Hatları iskelelerinde dağıtılan kitapçıklarla duyuruldu. Ayrıca Şehir Hatları’nın internet sitesi, mobil uygulaması, sosyal medya hesapları ve Alo 153 Beyaz Masa danışma hattı üzerinden de tarife ve sefer bilgilerine ulaşmak mümkün.

Öne Çıkanlar