Seçim videosundaki detay topa tutulan Yeniden Refah Partisi helallik istedi

Seçim videosundaki detay topa tutulan Yeniden Refah Partisi helallik istedi

Yeniden Refah Partisi'nin Fatih Belediye Başkan adayı Halit Özkarataşlıoğlu’nun hazırladığı seçim videosu tartışma yarattı. Tepkilerin ardından “helallik” istedi.

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala partiler seçim çalışmalarını hızlandırdı, videolar fotoğraflar yayınlandı, mitingler çoğaldı.

Yeniden Refah Partisi'nin yaptığı seçim çalışması ise büyük dikkat çekti. Yeniden Refah Partisi'nin Fatih Belediye Başkan adayı Halit Özkarataşlıoğlu’nun hazırladığı vidoda mültecilerin bir kutuya konularak yurt dışına gönderildiği anlar yer aldı. Bu paylaşım, tepki topladı.

Yeniden Refah Partisi, eleştirilerin ardından videonun kaldırıldığını açıkladı, kalbi kırılan kişilerden helallik istendi.

ljljjj.jpg

yeni.jpg

Parti açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Fatih İlçe Başkanlığımız tarafından yayınlanan "Ahlak yoksa düzensiz göç vardır" başlıklı video sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştır.

İslami ve insani hassasiyetleri yüksek bir anlayışa mensup Milli Görüşçüler olarak söz konusu paylaşımı görür görmez harekete geçerek yayından kaldırılmasını sağladık.

Milli Görüş insan onurunu önceleyen ve insan haklarını temel alan dünya görüşüyle sadece milletimizin değil dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların ve hatta insanlığın gönlüne girmiştir.

Fatih İlçe Başkanlığımızın sergilediği söz konusu yaklaşım, partimizin göç ve mülteciler konusundaki resmi görüşünü ve 500 bine yakın üyemizin konuya ilişkin genel kanaatini yansıtmamaktadır.

Yeniden Refah Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana, Milli Görüş geleneği olarak ise 50 yılı aşkın zamandır nerede bir mazlum varsa gözünün yaşını silmeye, ekmeğimizi bölüşmeye ve kucak açmaya devam edeceğimizin altını çizmek isteriz.

Tasvip etmediğimiz ve derhal yayından kaldırttığımız video sebebiyle şayet kalbi kırılan kardeşlerimiz varsa yine de özür diler haklarını helal etmelerini dileriz.

SEÇİM ARACINA SİLAHLI SALDIRI

Arnavutköy'ün Hadımköy Mahallesi'nde partinin seçim aracına silahlı saldırı düzenlenmiş, kurşunlar bir araca isabet etmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar