Saray'ın keskin kalemi erken seçim için net tarih verdi. Meclis koridorları bu tarihle çalkalanıyor

Saray'ın keskin kalemi erken seçim için net tarih verdi. Meclis koridorları bu tarihle çalkalanıyor

Saray’ın keskin kalemi Hacı Yakışıklı, Ankara’yı hareketlendiren erken seçim kulisini paylaşarak tek tek sebeplerini açıkladı.

İktidara yakın gazeteci Hacı Yakışıklı, TV1OO’deki köşe yazısında erken seçime ilişkin dikkat çeken bir kulisi paylaştı.

YSK'dan sandık kurulu başkanlarına uyarı mesajları | Independent Türkçe

Yakışıklı, köşesinde şunları kaleme aldı:

Türkiye'de milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri için kısa vadede “erken seçim” olmayacak, ama seçimler öne alınacak.

2024-2025 yılları ekonomi savaşının kazanılması için mücadele ile geçecek ve bu savaş Türkiye lehine sonuçlanacak. Tüm veriler bunu işaret ediyor.

Henüz enflasyon bitmedi, market fiyatları el yakmaya devam ediyor, alım gücü beklenen seviyeye gelemedi, konut sektörü hızlanmayı bekliyor. Emekli maaşları çok düşük, en azından eski dengenin yerine oturması bekleniyor. Kronikleşmiş sorunların da çözüm süreci tamamlanacak; meselâ “başıboş sokak köpekleri” sorunu hallolacak. Hallolmazsa ne olur? Hükümet açısından büyük bir toplumsal kırılma zinciri tetiklenir. Süresiz nafaka problemi de çözülmeli. Hâl böyleyken muhalefet cenahı da 2027 öncesi erken seçim istemiyor.

Çünkü elde ettikleri çok sayıda belediye başkanlığı onları şaşırttı. Başarının temellerini ve aktörleri yorumlayacak vakitleri olmadı. Muhalefetin bu durumu sindirmesi, içselleştirmesi vakit alacak.

Türkiye sandık başında! 32 ildeki oy verme işlemi sona erdi

Bunun yanı sıra kulislerde AKP’nin erken seçim istemediği, yeni bir anayasaya geçmeden, halka güven aşılamadan seçime giriş yapmayacağı iddiaları devam ediyor. Kulislerde Erdoğan’ın yeni bir isim için araştırmalarını sürdürdüğü iddiası da konuşuluyor.