Samsun'da doktoru kaçıran şahıs yakalandı: O ameliyat ortaya çıktı

Samsun'da doktoru kaçıran şahıs yakalandı: O ameliyat ortaya çıktı

Samsun’da eşinin ölümünden ceza alan doktoru silahla rehin aldıktan sonra kaçan şahıs, polis tarafından yakalandı.

Genel Cerrahi Uzm. Dr. Mustafa Erdem, bugün nöbetçi olduğu Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası önünde aracına binen, Sinop’ta 2017 yılında safra kesesi ameliyatında aort damarının kesilmesi sonucu hayatını kaybeden 29 yaşındaki Çiğdem Eriş'in kocası G. Eriş(34) tarafından silah zoruyla kaçırıldı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine polis alarma geçti. Ekipler, doktora ait olan 55 AEB 757 plakalı otomobilin peşine düştü. Araç, Ankara yolunda polis tarafından önü kesilerek durduruldu. Doktor herhangi bir yara olmadan polis tarafından 15 dakika içinde kurtarılırken, G. Eriş ise yaya olarak kaçtı. Şahıs kaçarken de üzerinde bulunan tabancayı düşürdü.

Polis şahsı yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı. G. Eriş, polisin 1,5 saatlik çalışması Atakum ilçesi Balaç mevkisinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli sorgulanmak üzere Samsun Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

NE OLMUŞTU?

Dr. Mustafa Erdem, Sinop'ta 2017 yılında safra kesesi ameliyatında aort damarının kesilmesi sonucu hayatını kaybeden 29 yaşındaki Çiğdem Eriş ile ilgili davada kusurlu bulunmuştu. Doktora 2 yıl 1 ay hapis cezası verilmişti. Bu hapis cezası 15 bin TL para cezasına çevrilmişti.