Sakinliğiyle bilinen hayvan şehri birbirine kattı

Sakinliğiyle bilinen hayvan şehri birbirine kattı

Şehir merkezinde görülen bölgeye özgü hayvanı görenler, hemen yetkililere haber verdi. Genelde sakin bir hayvan olan boğa geyiğinin üreme mevsimi dolayısıyla saldırgan olduğunu gözlemleyen bölge halkı, hayvana yaklaşamadı.

Yetkililer Salı günü yaptığı açıklamada, gezgin bir boğa geyiğinin Santa Fe şehir merkezinde yakalandığını ve kuzey New Mexico'daki uygun bir yaşam alanına taşındığını söyledi. Eyaletin Av ve Balık yetkilileri ile Hayvan Hizmetleri Memurları, geyiğin sabah saat 8 civarında Fort Marcy Park yakınında görüldüğünü söyledi.

NORMALDE SAKİNLİĞİYLE BİLİNİYOR ANCAK ÇOK SALDIRGAN BİR DÖNEMDE

Polisler, popüler bir yürüyüş alanı olan parkta sakinleri ve yayaları korumak için çevre şeridi oluşturdu. Yetkililer, boğa geyiğinin, özellikle eylül ayı sonlarında başlayan üreme mevsimi sırasında insanlara ve evcil hayvanlara karşı saldırgan olabileceğini söyledi.

AÇIK BİR AV SEZONU DEĞİL

Geyik sakinleştirici bir okla sakinleştirildi ve bir karavana yüklendikten sonra Av ve Balık Departmanı veterineri tarafından değerlendirildi ve sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Bölüm biyologları geyiğin ağırlığının 408 kilogram üzerinde olduğunu ve 4 ila 5 yaşında olduğunu tahmin ediyor. Game and Fish yetkilileri, geyiklerin New Mexico'da koruma altındaki bir av hayvanı olduğunu ve onlar için açık bir av sezonunun olmadığını söyledi.

Öne Çıkanlar