Safranbolu Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Hakan Peker'e ilk engel çıktı

Safranbolu Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Hakan Peker'e ilk engel çıktı

Safranbolu Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyacağını açıklayan ünlü şarkıcı Hakan Peker’e ilk engel çıktı. 30 Eylül’de ilçede vereceği halk konseri için billboard’lara afiş astırmak isteyen sanatçı belediye tarafından engellendiğini iddia etti.

AYŞE ESER KUŞATAN/ GÜNBOYU

Hakan Peker, Safranbolu belediye başkan adayı olacağını duyurmuştu. 30 Eylül’de ilçede bir halk konseri vermeyi planlayan şarkıcı, etkinliğin tanıtımını yapmak için billboard’lara ücretini ödeyerek afiş astırmak istedi.

ÖNCE ‘UYGUN' DEDİLER

30 Eylül’de ilçede bir halk konseri vermeyi planlayan ünlü şarkıcı, etkinliğin tanıtımını yapmak için billboard’lara ücretini ödeyerek afiş astırmak istedi. İddiaya göre Safranbolu Belediyesi personeli sanatçıya önce “Tüm billboard’lar boş, hepsi uygun” dedi. Ancak Peker ertesi sabah ücreti ödemeye gittiğinde “Sadece mezarlığın karşısındaki bir billboard boş, dijital olanların hepsi bakımda, size yardımcı olamayacağız” yanıtıyla karşılaştı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından engellendiğini ileri süren Hakan Peker, “Safranbolu halkının bedava bir konser dinleme hakkını, Başkan Köse kendi korkuları, egosu ve kibri için elinden almıştır” açıklamasını yaptı.

Peker, her türlü imkansızlığa rağmen 30 Eylül akşamı saat 20.30’da Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda sahneye çıkıp vatandaşlarla kucaklaşacağını ve şarkılarını seslendireceğini söyledi.

650535bb4e3fe0186cfb7a26.webp

650535b44e3fe0186cfb7a24.webp

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar