Nevşin Mengü muhalefete isyan etti: Eşek miyiz?

Nevşin Mengü muhalefete isyan etti: Eşek miyiz?

Nevşin Mengü, genel seçimlere altılı masa ittifakı ile katılan muhalefete yüklendi. Mengü, "Bu seçmen eşek mi size oy verecek?" ifadelerini kullandı.

ZÜLEYHA ÖNCÜ / GÜNBOYU

YouTube kanalında gündeme dair konulara yönelik değerlendirmelerde bulunan Nevşin Mengü, programında dikkat çeken ifadeler yer verdi.

Millet İttifakına yönelik eleştirilerde bulunan Mengü, "Bir kere bunlar altılı masa toplandığında hiçbir şey yapmamış arkadaşlar, sıfır. Bir araya gelmişler kısır mısır yemişler" dedi.

“BİR ARAYA GELMİŞLER KISIR MISIR YEMİŞLER, AYRAN İÇMİŞLER”

"Seçim sonrası ortaya saçılanlardan anlıyoruz ki, bir kere bunlar Altılı masa toplantılarında hiçbir şey yapmamışlar arkadaşlar. Bir araya gelmişler kısır mısır yemişler, ayran içmişler, Ahmet Davutoğlu Türkiye'nin siyasi tarihini anlatmış, Ali Babacan sunum yapmış, bu da kalkıp gitmiş. Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'de oturmuş orada." ifadelerini kullandı.

"BU ÜLKENİN SEÇMENİ EŞEK Mİ"

"Yani Meral Akşener'in 'Kılıçdaroğlu olmasın istedik'. Yani deseydin, yüzüne diyemedin bir sene boyunca. Habire basını çağırıyorsunuz. Birkaç hafta bir araya gelip 78 saat konuşuyorsunuz kardeşim orada. Hiç mi bu konu konuşulmuyor. Bütün bunlar ortaya saçıldıktan sonra Allah aşkına yani bu ülkenin seçmeni eşek mi ya?" dedi.

“SİZ NE YAPACAKSINIZ ŞİMDİ”

"Ülkede AK Parti'yi istemeyen seçmenler bir araya gelip Kemal Kılıçdaroğlu'nu memnun etmek zorunda değil. Böyle bir şey yok yani. Ne olacak? Sürekli kızılcık şerbeti içtim kan kustum mu denilecek. Yapamamışsınız işte. Sonrasında iyice batırdınız, beceremediniz. Bu halde siz ne yapacaksınız şimdi. Bu seçmen de eşek size gidip oy mu verecek?"