Murat Kurum İmamoğlu'nun vaatlerini hatırlattı! Sert eleştirilerde bulundu

Murat Kurum İmamoğlu'nun vaatlerini hatırlattı! Sert eleştirilerde bulundu

Cumhur İttifakı'nın İBB)Başkan adayı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İBB yönetiminin yerine getirmediği projeleri hatırlattı. Kurum, "'Ulaşım sorununu çözeceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, CHP'li İBB yönetiminin gerçekleştiremediği vaatlerini sert bir dille eleştirdi. X sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kurum, İBB'nin vaatlerini hatırlatarak 31 Mart'ta İstanbulluların seçimdeki tercihini belirleyeceklerini belirtti.

Murat Kurum, "Söz verip tutmayanlara, verdiği sözleri hatırlamayanlara önemli hatırlatma" diyerek, İBB'nin yerine getiremediği projeleri şöyle sıraladı:

"Mevcut CHP'li İBB yönetimi '5 yılda İstanbul'un deprem sorununu çözeceğiz.' dedi, çalıştaydan öteye gidemedi. '100 bin konut dönüştüreceğiz.' dedi, 5 binini bitiremedi. '15 bin yeni sosyal konut yapacağız.' dedi, o vaadi de yerine getirmedi. 'Ulaşım sorununu çözeceğiz.' dedi, tam bir çileye dönüştürdü. 'Mevcut metro hattını 2 katına çıkaracağız.' dedi, tek bir metro ihalesine çıkmadı. '100 bin araçlık kapalı otopark yapacağız.' dedi, yapmadıkları gibi İSPARK'ı bile batırdı. 'İstanbul'un 2 yakasına 2 yeni otogar yapacağız.' dedi, tek bir çivi bile çakmadı. 'Megabüs hattı yapacağız.' dedi, var olan metrobüsleri bile işletemedi. '70 km yeşil koridor oluşturacağım.' dedi, doğal yaşam alanlarını bile koruyamadı. 'İBB'de hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağım.' dedi, binlerce emekçi kardeşimizi işinden etti."

İlgili Haberler