Murat Kurum: Amacımız İstanbul'u dirençli hale getirmek

Murat Kurum: Amacımız İstanbul'u dirençli hale getirmek

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (TÜMSİAD) ziyareti sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, TÜMSİAD'ı ziyaretinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İstanbul'un en önemli gündemlerinden başında deprem ve ulaşım geldiğini söyleyen Kurum, Deprem gerçeğinin algıyla yönetilemeyeceğini, İstanbul'daki binaların dönüşümü adına ortaya bir irade koyulmasının önemli olduğunu vurguladı.

Kurum, "İstanbul'da deprem dönüşümüyle birlikte güvenli, huzurlu iş yerlerini, güvenli huzurlu konutlara kavuşmamız gerektiğini konuşuyoruz. Buna ilişkin hem sanayide hem üretimde hem de konut anlamında bizi dönüşümün her alanında göreceksiniz” diye konuştu.

"KARARLI ADIMLARIN ATILDIĞI BİR DÖNÜŞÜMÜ DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

aa-20240313-33978446-33978444-ibb-baskan-adayi-kurum-tumsiad-ziyaretinde-konustu.jpg

1 Nisan sabahı sanayi kuruluşlarıyla birlikte sanayinin güçlenmesi, fabrikaların, iş yerlerin yenilenmesi adına irade ortaya koyacaklarının altını çizen Kurum şunları söyledi: "Sanayide sürdürülebilir bir sanayi, yeşil dönüşümle birlikte dönüşümünün gerçekleşmiş olduğu, yenilenebilir enerji kaynaklarının bu süreçte dikkate alındığı, ülkemizin 2053 net sıfır emisyon hedefi ama aynı zamanda İstanbul için ortaya koymuş olduğumuz 2040 yılı net sıfır emisyon hedefi doğrultusunda kararlı adımların atıldığı bir dönüşümü de gerçekleştirmek istiyoruz."

“6 YENİ LOJİSTİK MERKEZ KURACAĞIZ”

Sanayicilerin kendilerinden beklediği tüm çalışmaları ortaya koyacaklarını belirten Kurum, “6 yeni lojistik merkezle Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı üzerinde lojistik köylerimizi kuracağız. Esnafımızın da bu lojistik köylerden tarihi ipek yolu üzerinden transferini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek. İstanbul'un ticaretine kamu, belediye ve özel sektör gibi bütüncül bir bakış açısıyla bakacağız. Hem güçlü ev ekonomisi hem de güçlü hane ekonomisi anlayışıyla bu çalışmaları yapacağız. Ara teknik eleman noktasında sıkıntılar var. Ara teknik eleman yetiştirilmesi noktasında da biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İSMEK'lerle birlikte sanayi kuruluşlarımızın ihtiyacı olduğunu düşündükleri ara teknik elemanların yetiştirilmesi noktasında her bir sanayi tesisinin içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

aa-20240313-33978446-33978445-ibb-baskan-adayi-kurum-tumsiad-ziyaretinde-konustu.jpg

KADINLARA 100 LİRA SERMAYE DESTEĞİ SÖZÜ

Oradaki atölyelerimizde, eğitim birimlerimizle birlikte ara teknik elemanları yetiştireceğimiz, sertifikalandıracağımız ve üretime, istihdama katkı sunacak adımları da atacağız” diyen Kurum, şunları aktardı: “Yine kendi işini kuracak kardeşlerimize, gençlerimize, kadınlarımıza 100 lira sermaye desteği vereceğiz. Amacımız İstanbul'u dirençli hale getirmek. İstanbul'u tüm bileşenleriyle tüm değerleriyle kültürüyle birlikte gelecek nesillere güven içerisinde taşımaktır. Bunu da buradaki tüm paydaşlarımızla birlikte yapacağız."

İlgili Haberler