Milli Takımın başına Vincenzo Montella geçecek

Milli Takımın başına Vincenzo Montella geçecek

Adana Demirspor'un eski çalıştırıcısı Vincenzo Montella'nın Stefhan Kuntz'un yerine geçeceği öne sürüldü.

Türkiye A Milli Futbol Takımının EURO 2024 Elemeleri grup maçında Ermenistan ile 1-1 berabere kalması ve ardından Japonya ile oynadığı hazırlık maçında 4-2 kaybetmesinin ardından Stefhan Kuntz için takımdan gönderileceği iddia edilmişti.

Japonya mağlubiyeti sonrası ise TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 'Kuntz ile devam edeceğiz' ifadelerini kullanmıştı.

Spor Müdürü Murat Özbostan'ın yazısında öne sürdüğüne göre, Japonya maçı sonrası basın toplantısında takımı suçlayan ifadeler kullanan Stefan Kuntz'un görevine son verileceği ve yerine Adana Demirspor'un eski antrenörü Stefhan Kuntz'un geçeceği öne sürüldü.

Yazıda Büyükekşi'nin geçtiğimiz sezon Süper Lig'e damga vuran Vincenzo Montella'nın Milli takımın başına geçmesine son derece sıcak baktığı da belirtildi.

aaaaff.png

KUNTZ'UN SÖZLERİ

Stefhan Kuntz basın Japonya maçından sonra basın toplantısında "Benim sorumluluk alanım oyuncular. Ben, onlardan bazı şeyleri beklerim. Oyuncular da A Milli Takım için yüzde 100'ünü verecek seviyeye gelmeli. En çok canımı acıtan konu, futbolcularım %100'ünü vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil. Kimse yanımda da olmuyor" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haberler