MHP’li iki isimden Özgür Özel’e zehir zemberek sözler! Bahçeli’ye Sinan Ateş cinayetini sormuştu

MHP’li iki isimden Özgür Özel’e zehir zemberek sözler! Bahçeli’ye Sinan Ateş cinayetini sormuştu

CHP lideri Özgür Özel'in 'iki arsız metin yazarı' diyerek Bahçeli’ye Sinan Ateş cinayetini sormasının ardından, MHP'li iki isimden Özel’e yanıt geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, dün partisinin grup toplantısında "Bahçeli bana 4 tane soru sormuş, o kumaya utanırım" demiş ve karşılık olarak Sinan Ateş cinayetiyle ilgili Miliyetçi Hareket Partili (MHP) bazı isimlere sorular sormuştu.

1409714-2.webp

"Ben o dört soruyu okumam da Sayın Bahçeli size bu soruları yazan o arsız metin yazarları var ya şu dört soruya cevap versinler bakalım" diyerek soruları okuyan Özel’in açıklamasına MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'den yanıt gecikmedi.

Yönter, sosyal medya hesabından verdiği, Özel'e yönelik hakaretlerle dolu yanıtında "Liderimiz, yaptığı ve yapacağı tüm konuşmaları, yayımladığı tüm mesajları bizzat kendisi hazırlar, bu esnada danışmanlarından bazı konularla ilgili araştırma yapmasını isteyebilir" ifadelerine yer verdi.

"SEN MHP DÜŞMANISIN"

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sorulara karşılık açıklama yapan Yönter, "Diğer yandan, en küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun! Daha sana ne diyelim…Hodri meydan…Bu da üç…Sende utanma yok ki! Sende omurga yok ki! İşin özünde sende hiçbir şey yok, ama CHP’nin Genel Başkanısın…Yazık, günah, ayıp… Senin gibi müptezellerin varlığı bile Türk siyasetinin mahvı perişanlığına en açık delildir…Sen Ülkücü düşmanısın, MHP düşmanısın, kimlerle iş tuttuğun cümle alemin de malumudur…Müfteriliğinin hukuki bedelini inşallah ödeyeceksin…" ifadelerini kullandı.

ulviii-001.jpg

Yönter'in yaptığı açıklamayı MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın da kendi sayfasında paylaşması dikkatlerden kaçmadı.

thumbs-b-c-43ab30b621cea67d345af2f3ac530151.jpg

"ÖZGÜR ÖZEL'E HADDİNİ BİLDİRİRİZ"

Öte yandan Yönter’in paylaşımı sonrası kendi sosyal medya hesabından açıklama yapan Yalçın’da Özel’in sorularına sert tepki göstererek şu ifadeleri kullandı.

"MÜRAİ ÖZGÜR ÖZEL!!!

Sahteci ve siyaset kalpazanı CHP'nin estirmeye çalıştığı suni dostluk ve uyum havası çabuk dağıldı . Yalancı bahar pek kısa sürdü. Takke düştü, kel göründü. Mürai Özgür'ün gerçek ve çirkin yüzü, grup toplantısında gözler önüne serildi. İftiracı ve yalancı Özgür'ün son orta oyununu seyrettik. "İşte sen busun Özgür Özel." dedik.

Özgür Efendi, yerel seçim rüzgârından esinlenip hayallere kapılarak kibrin, enaniyetin çukuruna çok erken düştün. Şimdiden o koltukta sırıtmaya başladın. Sahte diyalog ve siyasi uyum masken çabuk indi. Büründüğün kuzu postundan çıkıp nasıl bir sırtlan olduğunu gösterdin. Lakin, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin hakikati yansıtan çarpıcı sorularının ağırlığı altında ezildin. Lafazanlık ve mugalata yaptın ama PKK'lılarla işbirliğinin, teröristlere yoldaşlığının üzerini örtemedin. Özgür özel, millete hesap vermen gereken sorularla karşılaşınca saldırganlaşıyor, topu taca atıyorsun. Yavuz hırsız misali ev sahibini suçlu çıkarıyor, suçunu bastırıyorsun. Yüzlerce askerimizin, binlerce vatandaşımızın katilleri ile birlikte siyaset yaparak MHP'ye ayar vermeye cüret edince bütün pisliklerin ortaya çıkıyor. Bizden söz ederken sesin de titriyor dizlerin de... Gözlerin yuvalarından fırlıyor, kaşların oynuyor... Aziz milletimize saygıyla ilan ediyoruz: Siyasi varlığını PKK'nın siyasi kanadına borçlu olan CHP'nin başına geçirilen bir hadsizin, bize ahkâm kesmesine izin vermeyiz. Bazı boşboğazlardan aldığı yanlış tüyolarla bize laf yetiştirmeye çalışan Özgür Özel'e her hadsizliğinde çarçabuk haddini bildiririz."

semih-yalcinn.jpg

ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Özgür Özel, partisinin grup toplantısında Bahçeli'nin kendisine sorduğu 4 soruyu hatırlatarak, sorularla karşılık vermişti.

Özel, "Bahçeli'nin sormaya utanmadığı 4 soruyu önünü koyan iki arsız metin yazarı" diyerek andığı iki isim için konuşmasında şunları sormuştu:

"Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş cinayeti iddianamesinde nasıl ve kimler tarafından iddianameden ayıklanmıştır? Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış bir ismin sokak ortasında ölümünden sonra 'kimse tweet atmayacak, cenazeye gitmeyecek, taziye bildirmeyecek' diyen hangi ikisidir? Bu talimatı bütün partiye hangi ikisi yaymıştır? Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları açığa çıkıp Ülkü Ocakları Genel Başkanı’na bu aracın ceza yemeyecek, trafikte durdurulmayacak bir statüye kavuşturulmasına hangi ikisi ya da ikisinden hangisi katkı sağlamıştır? İran Cumhurbaşkanı'nın ölümünün üzerindeki sis perdesi aralanmalıdır diye bugün promter'e yazanlar, Sinan Ateş davasının üzerine sis çöktürürken bu ikisinin bu sisteki payı nedir? Yoksa bu sisin kendisi bizatihi bu ikisi midir? Bu dört soruyu cevaplayın, benim dört soruya bakarız."