Memurların o ücreti iptal edildi! Artık ödeme yapılmayacak

Memurların o ücreti iptal edildi! Artık ödeme yapılmayacak

Memurlara kötü haber verildi. Artık bunun için ödeme yapılmayacağı duyuruldu. İşte konuya ilişkin tüm ayrıntılar...

Kamuda Tasarruf Genelgesi'nin personel servislerinin kaldırılmasıyla ilgili düzenlemesi sonrasında maliyet hesaplamaları başladı.

Önümüzdeki 3 yıl boyunca uygulanacak olan kamuda tasarruf paketi, milyonlarca memuru doğrudan etkileyen düzenlemeleri içeriyor.

Kamu personeli servisleri kaldırıldı: Giderler 3 kat artmıştı: Toplu taşıma kartı geliyor - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre, 2024'ün ilk üç ayında personel servisi kiralama giderleri Ocak'ta 141,7 milyon, Şubat'ta 379,6 milyon ve Mart'ta 477,3 milyon lira olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı döneminde ise bu gider toplamı 363.5 milyon liraydı. Bu verilere göre, devletin servis taşımacılığına ödediği miktarın yaklaşık üç kat arttığı görüldü. Geçen yılın tamamında ise bu gider toplamı 2 milyar 611 milyon lira olarak kaydedilmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kamuda Tasarruf Paketi kapsamında toplu taşıma olan bölgelerdeki kamu personel servisi hizmetinin sözleşme bitiminde sonlandırılmasını hedeflediklerini açıkladı.

Personel servislerinin kaldırılmasıyla birlikte koruyucu giyim desteği gibi detaylarla birlikte memurların fazla mesai ücretleri de tasarruf gündeminde yer aldı.

Gazeteci Turhan Bozkurt'un değerlendirmesine göre, bütün memur servislerinin yıllık maliyeti 2,5 milyar TL'yi aşmakta. Bozkurt, servislerin kaldırılmasının ardından aynı ücretin hatta daha fazlasının toplu taşıma için harcanacağına dikkat çekti.

ekran-resmi-2024-05-22-11-45-08-001.png

İlgili Haberler