Köşe yazarı Cezmi Sayılgan, gazetecilere ne zaman korona aşısı yapılacağını yazdı

Köşe yazarı Cezmi Sayılgan, gazetecilere ne zaman korona aşısı yapılacağını yazdı

Medyaradar köşe yazarı Cezmi Sayılgan, basın mensuplarına korona virüs aşısı uygulamasının Mart ayında başlayacağını yazdı.

Gazetecilere korona aşısı ne zaman yapılacak?

Medyaradar köşe yazarı Cezmi Sayılgan, basın mensuplarına ne zaman uygulanacağı merak konusu olan korona virüs aşısı hakkında bilgileri yazısında aktardı. Cezmi Sayılgan, "Edindiğim yeni bilgiye göre, Bakanlık sahada görev yapanlar öncelikli olmak üzere basın mensuplarının da aşılanması yönünde bir karar aldı. Bu kapsamda, ilk aşılamalar Mart ayı içerinde yapılacak" ifadelerini kullandı.

Cezmi Sayılgan'ın Medya Radar'da yer alan yazısı şöyle oldu: 15 Ocak'ta "Evde kal Türkiye biz aşılanmasak da haber veririz…" başlıklı yazımda, risk grubunda olan basın mensuplarının Kovid-19 aşı listesinde olmadığına dikkat çekip, listeye alınması çağrısında bulunmuştum.

O dönem, meslek örgütleri ve cemiyetlerin bile dile getirmediği bu yazım, kıymetli meslektaşlarımdan büyük ilgi ve destek görmüştü.

Gösterilen ilginin motivasyonuyla konuyu vazife edindim. Sonraki süreçte basın mensuplarının aşı listesinde yer alması talebimizi yakından takip edip, Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle de görüşmelerim oldu.

Edindiğim yeni bilgiye göre, Bakanlık sahada görev yapanlar öncelikli olmak üzere basın mensuplarının da aşılanması yönünde bir karar aldı. Bu kapsamda, ilk aşılamalar Mart ayı içerinde yapılacak.

Tüm meslektaşlarıma sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Cezmi Abiniz sizden biri olarak sizin sesiniz olmaya devam edecek.