• DOLAR
  • EURO
  • GRAM
  • ÇEYREK
  • YARIM
  • CUMHURİYET
  • PETROL

Kalkmak

24 Mayıs 2022 Salı

"Erken kalkan yol alır" sözü kötü mü? Değil.

Çocuğumuzun okula geç kalmaması için "Hadi kalk, okula gitmelisin" dememizde sizi rahatsız eden bir nokta var mı? Yok.

"Kalkınan ekonomimiz hayranlıkla izleniyor" dendiğinde kaçımız kendimizi tedirgin hissediyoruz? Hiçbirimiz.

Çünkü "Kalkmak" güzel şeylerin çağrışımıdır.

"Yolları kapatan kar nihayet kalktı" diye bir haber duyduğumuzda sevinmiyor muyuz o yörede yaşayan vatandaşlarımız için? Seviniyoruz.

"Hava muhalefetine rağmen kaptan pilotlarımız uçağı güvenle kaldırdı" dediğimizde hangimiz gurur duymuyoruz pilotlarımızla? Hepimiz gururlanıyoruz.

"Birlik olup ayağa kalkmalıyız" dendiğinde aklımızdan "Birlik olursak, hiçbir şey bizi yıkamaz, sarsamaz" diye kendimizi daha güçlü hissetmiyor muyuz? Hissediyoruz.

"Kaldır evladım şu kirlileri buradan" diye çocuğumuzu uyardığımızda ona kötü bir alışkanlık mı kazandırıyoruz yoksa düzenli, tertipli olmayı mı aşılıyoruz? Elbette düzenli ve tertipli olmayı.

"Bu pilav çok su kaldırır" derken amaç pilavın susuzluğuna dikkat çekmek değil. Amaç pilavın daha iyi pişmesi değil mi? Aynen öyle.

Demem o ki, "Kalkmak" iyi bir şeydir.

"AK Parti Adana mitingi için Urfa'dan şimdilik 45 otobüs kalktı" haberini duyunca bu yazıyı yazasım geldi.

Dikkat edin, ortada bir başka şehirden vatandaş taşıma yok.

Otobüsler garajda miskin miskin yatmaktan sıkılmış ki kendiliklerinden kalkmışlar. Vatandaş da otobüsün koltukları kendini yalnız ve dışlanmış hissetmesinler diye "Hadi oturalım bari" demişler.

Özetle, muhalefetin hop oturup hop kalmasına gerek yok, 9876543210 senesindeki seçime kadar iktidardayız…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.

DİĞER YAZARLAR