Kaftancıoğlu ifadesinin ardından açıklama yaptı: Eve gider gitmez ayakkabı kutularını açtım

Kaftancıoğlu ifadesinin ardından açıklama yaptı: Eve gider gitmez ayakkabı kutularını açtım

CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Çağlayan Adliyesi'nde ifade verdikten sonra açıklamalarda bulundu.

CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 2019 yılında CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının satın alınma sürecinde bir avukatlık bürosunda çekilen "para sayma" görüntülerinde suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının araştırılması amacıyla başlatılan soruşturma kapsamında Çağlayan Adliyesi'nde savcıya ifade verdi.

aa-20240322-34066995-34066992-canan-kaftancioglu-para-sayma-goruntulerine-iliskin-sorusturmada-ifade-vermek-uzere-adliyeye-geldi.jpg

Kaftancoğlu, Çağlayan Adliyesi'nde verdiği ifadenin ardından adliye önünde açıklamalarda bulundu.

"EVE GİDER GİTMEZ AYAKKABI KUTULARINI AÇTIM"

"Şüpheli olarak davet edilince eve gider gitmez evdeki ayakkabı kutularını açtım. Ne mutlu ki hepsinin içinde ayakkabılar vardı" diyen Canan Kaftancıoğlu, "Bir acı gerçek var ki; eskimiş ayakkabılarım. Buradan çıkışta ayakkabı almaya gideceğim" ifadelerini kullandı.

"İLK İFADEYE ÇAĞRILAN BEN OLSAYDIM İFADE VERMEYİ REDDEDERDİM DİYEREK İFADEYE BAŞLADIM’’

Kaftancıoğlu açıklamasının devamında, "Şüpheli olarak davet edilince eve girer girmez ilk yaptığım şey neydi biliyor musunuz? Evdeki ayakkabı kutularını kontrol etmek. Evdeki bütün ayakkabı kutularını açtım. Ne mutlu ki hepsi içinde ayakkabılar vardı ama bir acı gerçeklik var ki eskimiş ayakkabılarım. Şimdi gene kadın arkadaşlara anlar buradan çıkışta bir tane ayakkabı almaya gideceğim. Yani bu vesileyle ayakkabılarımın yenilenmesi gerektiğini öğrenmiş oldum. Gayrimeşru ve yasa dışı yollarla ortaya sunulan görüntülerle ilgili ilk ifadeye çağrılan ben olsaydım ifade vermeyi reddederdim diyerek ifadeye başladım. O gayrimeşru yollarla kayıtları yapanların hukuk karşısında sorumluluğu neyse ortaya çıkarılır, ondan sonra bizlerin bilgisine başvurulacaksa elbette Cumhuriyet Halk Partisi'nde her şey nettir, bilgilerimizi paylaşırdık" dedi.

"CUMHURİYET HALK PARTİSİ'Nİ VE SEÇİMLERE GİDERKEN PARTİMİZİ YIPRATMAK İÇİN KULLANILAN APARATTAN BİR ŞEY DEĞİLDİR’’

Kaftancıoğlu açıklamasının devamında, "Seçime kaç gün var arkadaşlar? 9 gün. İl binası ne zaman alınmış? 2019’da. Ne mutlu ki İstanbul örgütüne il binasını ne kadara alıyoruz demişsek bütün tutarı İstanbul örgütü verildiğini görmüş mal sahibine. Ama ne üzücü ki 2019’da alınmış olan ve İstanbul örgütünün büyük katkılarıyla alınmış olan il binasını seçime 10 gün kala, 9 gün kala yok montajla, dublajla herhalde uğraşacak zaman bulamadılar seçim öncesi, Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve seçimlere giderken partimizi yıpratmak için kullanılan aparattan bir şey değildir. Bu davada şüpheli olarak gelmem, sakın yanlış anlaşılmasın, kendimi bir şey zannettiğimden ya da önemsediğimden değil kendimi bildiğimden dolayı, yol arkadaşlarımı bildiğimden dolayı seçim öncesi yapılan ve görünen o ki seçime kadar da sürdürülmeye çalışılacakları siyasallaştırılmış yargının, yargıyı da bu sürecin parçası yaparak sürdürecekleri bir süreçlerdir’’ şeklinde konuştu.

"DOĞRU, ‘BİR TUĞLA DA SEN KOY’ KAMPANYASI"

Bir basın mensubunun, "Fatih Keleş ifadesinde elden verilen 15 milyon TL’nin tüm Türkiye’de düzenlenen bağış kampanyası parası olduğunu söyledi’’ şeklinde soru yöneltmesine karşı açıklama yapan Kaftancıoğlu, "Doğru, ‘Bir tuğla da sen koy’ kampanyası. Birazdan zaman tutacağım ifadeye kaç dakika sonra ulaşacaksınız. Bu sorduğunuz soruya dair ifademde uzun uzun çok detaylı bir şekilde anlattım. Oradan rahatlıkla görebilirsiniz’’ diye yanıtladı.
Kaftancıoğlu açıklamasının ardından adliyeden ayrıldı.

İlgili Haberler