İYİ Parti'nin yerel seçim kararına Mansur Yavaş'tan ilk tepki

İYİ Parti'nin yerel seçim kararına Mansur Yavaş'tan ilk tepki

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yerel seçimlerde partisinden tekrar aday olması kesinleşirken İYİ Parti'nin aday çıkarma kararı da netleşti. Yavaş, karşısında İYİ Partili bir aday görecek olmasıyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için partilerin hazırlıkları hareketlenmeye başladı.

İYİ Parti önceki seçimlerde ittifak yaptığı CHP ile farklı olarak her ilde kendi adaylarını çıkaracağını duyurmuştu.

İttifaksız seçim kararı Ankara'yı hareketlendirirken özellikle CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın bu konuda ne diyeceği merak konusu olmuştu.

Gazeteci Saygı Öztürk, katıldığı Sözcü TV canlı yayınında seçimle ilgili olarak Mansur Yavaş'la görüştüğünü söyledi ve onun seçimlerle ilgili ilk açıklamasını paylaştı.

Saygı Öztürk şunlar söyledi:

"Ankara resim heykel müzesinin önündeyiz burada Ankara Sanayi Odası'nın büyükelçiliklere verilen bir resepsiyonu var ve burada siyaset dünyasından da önemli katılımlar oldu. Bunlar arasında Mansur Yavaş da var.

Mansur Yavaş yarın tarıma verilen destek konusunda bir toplantı yapacak ve orada da kendisinden daha detaylı bilgiler alabileceğiz ancak bu toplantıda kendisine gündeme dair sorular yöneltme fırsatı buldum.

"İYİ Parti bir karar aldı ve her ilde kendi adaylarıyla seçime katılacaklarını ifade etti" diye sorduğumda Yavaş, "Hayırlı olsun haklarıdır her siyasi partinin ayrı isimlerle katılması haklarıdır" dedi.

"Seçimlere daha bir süre var bu süre içerisinde kararlarda bir değişiklik yaşanabilir mi? biliyorsunuz siyasette 24 saat bile çok önemlidir" dedim böyle bir hatırlatmada bulundum.

Kendisi de "Köprülerin altından o dönemde çok sular geçer kararlar değişir mi değişmez mi o dönemde göreceğiz" dedi ve şunu ifade etti "Biz de seçime katılacağız ve ben halkımın sağduyusuna, kararına inanıyorum" dedi.

Öne Çıkanlar