Son dakika... İstanbul Havalimanı'nda korku dolu anlar: Uçak gövdesi üzerinde indi

Son dakika... İstanbul Havalimanı'nda korku dolu anlar: Uçak gövdesi üzerinde indi

Son dakika... İstanbul Havalimanı'nda bir kargo uçağı, iniş takımlarının açılmaması sonucu gövde üzerine iniş yaptı.

İstanbul Havalimanı'nda, FedEx'e ait bir Boeing 767 tipi kargo uçağı, burun iniş takımının açılmaması sebebiyle gövde üzerine iniş yaptı.

szpjs9nks0o06qngopjlkg.webp

İstanbul Havalimanı'nda, bir kargo uçağı gövdesi üzerine iniş yaptı. İlk bilgilere göre, FEDEX'e ait olan kargo uçağının iniş takımları açılmadı. Uçak gövdesinin üstüne inerek, felaketten son anda kıl payıyla kurtulundu. Olayda ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi.

k6ewasg0gekgwz9dkfbpag.webp

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan olayla ilgili yapılan açıklamada ise;

"Bugün FX6238 Fransa/İstanbul kargo seferi yapmakta olan Fedex Havayolları'na ait N110FE tescil işaretli, Boeing 763 tipi hava aracı, saat 07:55 lokalde (pilot ifadesine göre hidrolik arızası nedeniyle) ön iniş takımının açılmadığı bilgisini İstanbul Havalimanı ATC ünitesine bildirmiş ve 08:17 lokalde ön iniş takımı kapalı vaziyette 16R pistine iniş yapmış ve pist içerisinde kalmıştır. Havalimanına iniş yapan uçağa Havalimanı Kurtarma ve Yangınla mücadele Servisi ekipleri (ARFF) tarafından müdahale edilmiş olup, pist notamlanmıştır. Kazada ölen ya da yaralanan olmamıştır. Başkanlığımız tarafından uzmanlar görevlendirilerek araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır" denildi.

wyzidyxptkoxj8bwipmrqa.webp

xyrakejheee7rweaeevxsw.webp

İlgili Haberler