İhracatın Metalik Yıldızı yine Teknik Alüminyum

2016 yılında 25 ülkeye 71.5 milyon dolarlık Alüminyum & Sac Levha ve Folyo ihraacatı gerçekleştiren Teknik Alüminyum’a, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından İhracat Başarı Ödülü verildi.

İhracatın Metalik Yıldızı yine Teknik Alüminyum

Ayşe GÜL / Günboyu

Türkiye’nin ilk yassı ürün üreticisi ve kendi alanının en ileri teknoloji platformuyla sürekli döküm öncüsü Teknik Alüminyum, 2016 yılında gerçekleştirdiği yaklaşık 71,5 milyon dolarlık ihracatla, kendi alanının ihracat lideri oldu.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından, 2016 yılının başarılı ihracatçılarını ödüllendirmek amacıyla 12 Nisan 2017 Çarşamba günü Raffles İstanbul Otel’de gerçekleştirilen 7. İDDMİB İhracat Başarı Ödülleri Töreni’nde, Teknik Alüminyum, Alüminyum & Sac Levha ve Folyo ihracatında ihracat ödülü ile onurlandırıldı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in katılımıyla gerçekleştirilen gecede, ihracat başarı ödülünü Teknik Alüminyum adına Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Demirci, İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Mertöz ve İDDMİB Yönetim Kurulu üyesi Ayşegül Çapan’ın elinden aldı.

2016 yılında, 25 farklı ülkeye toplam 71,5 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Demirci, “Çalışanlarımızın bilgi ve becerisi, bizi rekabette farklılaştıran kurum kültürümüz ve Türkiye’de öncü yassı alüminyum sektöründeki tecrübemizle, ülkemizde olduğu gibi geniş bir coğrafyaya yayılan ihracat pazarlarımızda müşterilerimizin rekabet gücüne katkı sağlıyoruz. AR-GE, ürün geliştirme, ölçümleme, test / analiz yetkinliklerimiz, dünya standartlarında üretilen ürünlerimiz, tavizsiz kalite ve üst düzey hizmet anlayışımızla, ülkemiz ihracatına katkı yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar