Hidayet Türkoğlu'ndan kritik açıklamalar

Hidayet Türkoğlu'ndan kritik açıklamalar

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, 2023-2024 basketbol sezonu öncesi yayımladığı mesajla tüm takımlara başarılar diledi.

MUHARREM KAZER-GÜNBOYU

Basketbolda yeni sezon hazırlıkları devam ederken Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı bir açıklama yayımladı.

Türkoğlu şunları söyledi:

"Kulüplerimizin değerli yöneticileri, teknik ve idari ekipleri, sporcularımız, müsabaka görevlileri ve kıymetli basketbolseverler;
Basketbol liglerimizde 2023-2024 sezonunu karşılarken basketbola olan tutkumuz ve sevgimiz, yeni sezonda da Türk basketboluna değer katacak projelerimizi hayata geçirmek için bize güç veriyor. Hem kadınlarda hem de erkeklerde gerek basketbol kalitesi, gerek marka değeri olarak kendini ispat etmiş liglerimizdeki heyecanı ve mücadeleyi hepimiz çok özledik. 2023-2024 sezonunda da rekabet seviyesi son derece yüksek, izleyenlere zevk verecek müsabakalar basketbolseverleri bekliyor.

'BİR GELENEK HALİNE GELDİ'

Son yıllarda Avrupa’da mücadele eden Türk takımlarının başarıları göğsümüzü kabartıyor. Hem kadınlarda hem erkeklerde takımlarımız bizi Avrupa’da da en iyi şekilde temsil ettiler. Avrupa’nın en prestijli turnuvalarının finallerinde bir Türk takımının yer alması artık bir gelenek haline geldi. 2023-2024 Sezonu’nda da kadınlarda 8, erkeklerde 11 takımımız ülkemizi Avrupa’da temsil edecek. Bu vesileyle Avrupa kupalarında mücadele edecek takımlarımıza bir kez daha başarılar diliyorum.
2023-2024 sezonu başlarken, bütün kulüplerimize, sporcularına, yöneticilerine, teknik ve idari kadrolarına, müsabakalarda görev yapacak hakemlerimize ve görevlilerimize gönülden başarılar dilerken; sponsorlarımıza, iş ortaklarımıza, yayıncı kuruluşlarımıza ve medya mensuplarına Türk basketboluna sundukları değerli katkılar için teşekkür ediyorum."