GPT Store artık ücretsiz olarak kullanılabilecek

GPT Store artık ücretsiz olarak kullanılabilecek

OpenAI, bugün yaptığı duyuruyla, normalde sadece ücretli abonelere sunulan GPT Store'u artık herkese açacağını duyurdu. GPT Store, kişiselleştirilmiş ChatGPT'ler oluşturmayı ve bunları diğer kullanıcılarla paylaşmayı mümkün kılıyor.

OpenAI, gerçekleştirdiği ilkbahar etkinliğinde yapay zekâ araçlarıyla ilgili önemli duyurular yaptı. Bunların arasında en dikkat çekeni şüphesiz en yeni modeli GPT-4o oldu. Ancak şirket, kullanıcıları çok sevindirecek bir açıklama daha yaptı.

Yapay zekâ devi, birkaç ay önce çıkardığı kişiselleştirilmiş sohbet botları GPT'lerin yer aldığı GPT Store'u artık herkese sunacağını duyurdu. GPT Store, normalde sadece ücretli kullanıcılara sunuluyordu.

GPT Store'daki modellere erişebilecek ve kendi ChatGPT'nizi oluşturabileceksiniz. Geçtiğimiz yılın sonlarında tanıtılan GPT'ler, kullanıcıların herhangi bir kod bilgisi gerektirmeden kendi ChatGPT'lerini yaratmasına olanak tanıyordu. Böylece sadece belli bir amacı olan sohbet botları oluşturabiliyordunuz. Murati, etkinlikte şu ana kadar 1 milyondan fazla özel GPT'nin oluşturulduğunu ifade etti.

9ce4bda2d034047f4a4f24d6831a16c633c15474.jpeg

Artık ücretli abone olmaya gerek kalmadan tüm kullanıcılar GPT Store'a erişebilecek. Mağazaya girmek için sadece ChatGPT'ye giriş yapmanız yeterli olacak. GPT'ler henüz herkesin erişimine açılmadı ancak yakında geleceğini söyleyebiliriz. Ayrıca, GPT Store'un ücretsiz olmasıyla birlikte kullanıcılar muhtemelen kendi ChatGPT modellerini oluşturma imkânı da yakalayacaklar. OpenAI bu konuda bir açıklama yapmadı ancak GPT Store, GPT'leri oluşturmak için de kullanılıyor.

GPT Store'daki farklı türlerden GPT'lere erişip o sohbet botlarını kullanmak mümkün olacak. Örneğin, öne çıkanlar bölümünde yer alan "Write For Me" isimli bir GPT, sizin için istediğiniz her şeyi yazabiliyor. Ya da "Grimoire" isimli bir GPT, kodlama yapabiliyor.

Öne Çıkanlar