Filenin Sultanları'nın bacakları hocaya dert oldu: Camide tepki çeken ifadeler!

Filenin Sultanları'nın bacakları hocaya dert oldu: Camide tepki çeken ifadeler!

Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarısı bir kesimi rahatsız etmeye devam ediyor. Bu kez Diyanet İşleri Başkanlığı görevlisi Adnan Üstün'ün cami kürsüsünden Filenin Sultanları hakkında kullandığı ifadeler tepki çekti.

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası'nda büyük başarı göstererek şampiyonluk kupasını kaldırdı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'na karşı yükselen eleştiriler maçlar devam ederken yoğunlaşırken şampiyonluk sonrası da kesilmedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirlerinden olan Adnan Üstün'ün 2022 yılındaki bir sohbetinde Filenin Sultanları'nı ağır sözlerle eleştirdiği bir sohbeti ortaya çıktı.

“BACAĞI BALDIRI AÇIK KIZLARI BİLMEM NERENİN SULTANI DİYECEKSİN”

Üstün cami kürsüsünden verdiği vaazda A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkında sert ifadeler kullanarak "Bacağı, baldırı açık kızları bilmem nerenin sultanı, milli takım diyeceksin. Ayıptır. Baktım geçen bir hoca ‘Milli maç' diye açmış izliyor. Hoca'ya tepki gösterdim. Senin milletini bunlar mı temsil ediyor?" dedi.

ft.jpg

ZONGULDAK'TA VAİZ VOLEYBOL TAKIMINI ELEŞTİRİNCE CAMİDE TARTIŞMA ÇIKMIŞTI

Zonguldak merkez Ulu Cami’de dün kılınan öğle namazı öncesinde cemaate vaaz veren İl Vaizi Ali Koblay, Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı hedef alan sözler söylemişti. Bu sözler üzerine camide tartışma çıkmış ve cemaatin bir bölümü camiyi terk etmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak İl Müftüsü Aşır Durgun, sohbetin sınırları aştığını belirterek vaizi uyardıklarını açıkladı.

Durgun'un bu açıklaması sonrasında bazı İslamcı çevreler Müftüyü hedef göstermeye başladı.

Müftüyü hedef alan çevreler, Diyanet İşleri Başkanlığı hukuk müşavirlerinden Adnan Üstün'ün 2022 yılındaki Voleybol milli takımını hedef alan sohbetini yayınlamaya başladı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar