Fatih Ergin'in gündeme getirdiği Halil Konakcı-Rahip Brunson ilişkisi iddiasına erişim engeli getirildi

Fatih Ergin'in gündeme getirdiği Halil Konakcı-Rahip Brunson ilişkisi iddiasına erişim engeli getirildi

Yeniçağ Haber Müdürü Fatih Ergin, kadınları hedef aldığı açıklamalarıyla sık sık tepki çeken Pendik ilçesindeki Uluçınar Camii İmamı Halil Konakcı hakkında bazı iddialar ortaya attı. Konakçı bu iddialara yönelik haberlere erişim engeli getirdi.

Halil Konakcı-Rahip Brunson ilişkisi iddiasına erişim engeli

Halil Konakçı, Yeniçağ Haber Müdürü Fatih Ergin'in gündeme getirdiği Rahip Brunson ve Hristiyan Mormon tarikatı ile ilişkisine yönelik haberlere erişim yasağı getirtdi.

“Halil Konakcı, İzmir'de Rahip Andrew Brunson ve kilise ile kontaktaydı. Gizemli Hristiyan tarikatı Mormonlar'ın azizleriyle de ciddi ilişkileri vardı” iddiasında bulunan Fatih Ergin, Konakcı’nın eski Refah Partisi milletvekili Şevki Yılmaz tarafından götürüldüğü, bir cemaatin Seyit Fethi adlı özel grubuna ait medresesinde özel olarak yetiştirildiğini söyledi.

Fatih Ergin’in erişim engeli getirilen iddiası şöyle:

“Halil Konakcı, İzmir'de Rahip Brunson ve kilise ile kontaktaydı. Gizemli Hristiyan tarikatı Mormonların azizleriyle de ciddi ilişkileri vardı. Brunson'un da Mormonlar ile bağı ortaya çıkmıştı. Mormonlar'ın FETÖ ile de bağlantısı vardı. Türkiye'deki Mormonlar CIA için çalışıyorlar.

Halil Konakcı'yı kapatılan RP'nin meşhur eski milletvekili Şevki Yılmaz Rize'ye götürdü ve orada bir cemaatin Seyit Fethi adlı özel grubuna ait medresesinde özel yetiştirildi.

fatih.jpg

Fatih Ergin'in iddialarına ise Uluçınar Camii İmamı Halil Konakcı şu cevabı vermişti:

"Kişinin istikametinin doğruluğu düşmanlarının kim olduğuyla tespit edilir.
Bu sebeble düşmanlarımın düşmanlığı ile iftihar ediyorum.
Hem ahlaktan nasibini almamış müfterilere fazla söz israf olur.
Ne demişler “it ürür, kervan yürür” bizim kervan da Peygamberimiz (sav) zamanından beri yolda, itler ürüdüğü halde."

ha.jpg