Fatih Erbakan: Yüzde 20 oy alacağız

Fatih Erbakan: Yüzde 20 oy alacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 31 Mart seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, partisinin oy oranının yüzde 20'nin üzerinde olacağını belirtti.

Bursa'da basın mensuplarıyla bir araya gelen Erbakan, "Hiç kimseye kazandırmak veya kaybettirmek için yola çıkmadık. 31 Mart, bir beka seçimi değildir. Kimsenin gölgesinde yürüyen bir parti olmadık" ifadelerini kullandı. Erbakan, partisinin üye sayısının artışıyla ilgili de açıklamalarda bulunarak, "Bugün siyaset bilimcileri, anket firmaları, sosyoloji ilmi sahipleri, gazeteciler, televizyoncular ve bizim dışımızdaki siyasiler dahi gece gündüz ‘Yeniden Refah Partisi, bu seçimlerde oyunu arttıracak tek parti olacak’ diyor" dedi.

aw159459-02.jpg

Önceki seçimlerdeki oy oranlarına atıfta bulunan Erbakan, yapılan son ankette partisinin oy oranının yüzde 7,2 olarak açıklandığını belirterek, "Şimdi yüzde 20'nin üzerinde oy alacağız. Çok sayıda il ve ilçe belediyesini kazanacağız. İnşallah bu Türkiye’de yeni bir dönemin başlamasını sağlayacaktır" şeklinde konuştu.