Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a çok sert 'viskici teyze' tepkisi

Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a çok sert 'viskici teyze' tepkisi
HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, CHP'nin emekliler için düzenlediği basın toplantısında "Torunum benden süt istedi, alamadım" diyen emekli Yıldız Bacıoğlu'nun geçmişte sosyal medyada paylaştığı fotoğrafları Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın köşesinde paylaşıp hedef göstermesi üzerine köşesine taşıdı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, dün kaleme aldığı “Torununa süt alamayan viskici teyze” yazısında, "Fotoğraflarda Yıldız Teyze’nin hiç de ajitasyon yaptığı gibi bir hayatı olmadığını görüyoruz. Rakı sofraları, viskiler falan... 'CHP yönetiminin beceriksizliği' denilen şeyin zirvesidir bu. Hakiki bir fukarayı bulup konuşturmaktan aciz bir parti yönetiminden kime ne hayır gelecek, bilmiyorum." demişti.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, "Emekli iseniz, zar zor geçiniyorsanız, alt gelir gruplarına mensupsanız ve halinizden şikayetçi iseniz... Eğlenme, arkadaşlarla iki kadeh parlatma, gülme, neşeli olma hakkınız yoktur" ifadelerini kullanarak Ahmet Hakan'a göndermede bulundu.

Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında Ahmet Hakan'nın “Torununa süt alamayan viskici teyze” diyerek hedef gösterdiği Yıldız Bacıoğlu ile ilgili kaleme aldığı kısım şöyle:

"Gelirinin azlığından şikayet eden, emekli bir kadının içki içerken çekilmiş zamanı belirsiz fotoğrafı üzerinden yaratılan tartışmalardan, yapılan eleştirilerden ve kopan kıyametten anladığım şudur.

Emekli iseniz, zar zor geçiniyorsanız, alt gelir gruplarına mensupsanız ve halinizden şikayetçi iseniz... 

Eğlenme, arkadaşlarla iki kadeh parlatma, gülme, neşeli olma hakkınız yoktur.

Asık suratlı olmanız, mutsuz görünmeniz, tek bir kadeh dahi içki içmemeniz, içememeniz, sefalet içinde kıvranmanız, önünüzde kuru ekmekten başka hiçbir şey olmaması gerekmektedir. 

Et yemek, içki içmek, yaşanabilir bir evde oturmak, gülümsemek ancak ve ancak iktidardan memnun olanlara ve ortalıkta hiçbir sorun olmadığını söyleyenlere mahsustur. 

Hatta viskinin iyisini içmek için iktidar yalakası olmak gerekmektedir. 

Belki de gerçekten böyle zannettikleri için yalakalık yapmaktadırlar. "

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar