Faik Öztrak'tan MHP'yi köşeye sıkıştıracak 'Andımız' sorusu

Faik Öztrak'tan MHP'yi köşeye sıkıştıracak 'Andımız' sorusu

KRT TV ekranlarında yayımlanan 'Şimdiki Zaman'da konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, Andımız konusu üzerinden Cumhur İttifakı'na yüklendi. Öztrak, "Bu dilekçe imzalanırken İttifak vardı, Devlet Bahçeli neredeydi?" dedi.

KRT TV ekranlarında yayımlanan Gürkan Hacır'ın sunduğu 'Şimdiki Zaman'ın bu haftaki konukları gazeteciler Barış Yarkadaş, İsmail Saymaz, Elfin Tataroğlu, Uğur Dündar ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak oldu.

Son günlerin en çok konuşulan kararlarından biri olan "Andımız'ın kaldırılması", Şimdiki Zaman'da da masaya yatırıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Sözcüsü Öztrak, Andımız'ın kaldırılması ile ilgili dilekçenin imzalandığı sırada AKP-MHP ittifakının halihazırda kurulmuş olduğunu ifade ederek "Sayın Bahçeli dilekçe imzalanırken neredeydi?" dedi.

"Bence ne yaptıklarını bilmiyorlar" diyen Öztrak, iktidarın patinaj yapmaya başladığını ve ülkeyi de aynı akıbete sürüklediğini ifade etti. Andımız kararı ile ilgili ise "Biz iktidara geldiğimizde Andımız da okunacak, madalyalardan kaldırılmak istenen Atatürk kabartmaları da eklenecek. Bizim gibi devletlerin gelenekleri vardır, Andımız'a da bu gözle bakmak lazım" açıklamasını yaptı.

 

Öne Çıkanlar