Eylem Tok'un oğlu ve arkadaşları olay gecesi böyle görüntülendi: Yeni kamera kayıtları ortaya çıktı

Eylem Tok'un oğlu ve arkadaşları olay gecesi böyle görüntülendi: Yeni kamera kayıtları ortaya çıktı

Yazar Eylem Tok'un oğlu olan T.C. ve arkadaşlarının karıştığı ölümlü trafik kazasında her geçen gün yeni görüntüler ortaya çıkıyor. Görüntülerde T.C. ile ikinci araçta yer alan bazı arkadaşları sigara almak için bir tekel bayiine giriyor.

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde 1 Mart'ta meydana gelen olayda 17 yaşındaki T.C’nin kullandığı araç, 3 ATV aracına çarparak Oğuz Murat Aci’nın hayatını kaybetmesine,4 kişinin yaralanmasına neden oldu. T.C. annesi Eylem Tok tarafından kaza gecesi önce Mısır'a oradan da ABD'ye kaçırıldı.

Gündem olan kazayla ilgili soruşturmada ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Polis ekipleri, birçok noktada güvenlik kamera çalışması yaptı.

İki araçta bulunan 9 kişinin ifadelerinin doğrultusunda yol güzergahını çıkartan polis, bu yol üzerinde tüm güvenlik kamera görüntülerini tek tek topladı. Görüntülerde iki araçta yer alan 7 kişinin bir arada olduğu görüntü dikkat çekti. Bu görüntünün detaylarının da soruşturma dosyasına girdiği ortaya çıktı.

1710769391918-tc-1.jpeg

7 KİŞİNİN GÖRÜNTÜLERİNE ULAŞILDI

Polisin yaptığı çalışmaya göre görüntünün, bir Tekel bayiinin önünde çekilen güvenlik kamera görüntüsü olduğu öğrenildi. Görüntülerdeki 7 kişinin ismi de tek tek tespit edildi. Buna göre görüntülerde kazayı yapan T.C, ikinci aracı kullanan D.O.Ö. ile birlikte P.T.E, Z.H, A.K, Y.E. ve K.A. bulunuyor.

İfadeler ve yapılan çalışmalara göre, T.C. ve D.O.Ö’nün kullandığı iki araçta, buluşan 7 kişilik arkadaş grubu yer alıyor. Önce bir Tekel bayiine gidiyorlar. İfadelerinde bir şey alamadıklarını belirten T.C’nin arkadaşları, sonra yolda 3 arkadaşı daha alarak toplamda 10 kişi olduklarını belirtti. Elde edilen tüm bu güvenlik kamera kayıtları tek tek analizi yapılarak soruşturma dosyasına konuldu.

1710769413868-tc-2.jpeg

ARKADAŞININ DA EHLİYETİ YOK

Soruşturmada dikkat çeken bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Olay gecesi ikinci aracı kullanan T.C’nin arkadaşı D.O.Ö’nün de 18 yaşından küçük olduğu ve ehliyeti olmadığı ortaya çıktı.

D.O.Ö. ifadesinde, olayın yaşanması üzerine aracını durdurduğunu ifade ederek, “Hemen yaralıların yanına koştum ve kontrol ettim, arkadaşım Z. yaralıların biriyle konuştu, yaralı şahıs kendi telefonunu Z'ye vererek başına bakmasını istedi. Z. yaralının başına baktıktan sonra hem ehliyetimiz olmadığından ve aracın kalabalık etmemesi için benden aracın anahtarını aldı ve aracı K. ile birlikte Kemer Country isimli siteye geri götürdü” dedi.

1710769474493-tcyenigoruntuu.jpg

D.O.Ö, olay yerine gelen polis ekiplerine, ehliyetsiz yakalanmamak için aracının arkadaşı tarafından götürüldüğünü belirtti. Aracı götüren arkadaşının da ehliyeti olmadığı ortaya çıktı. Soruşturmada, D.O.Ö. ve aracı kaçıran Z.H.D’ye ehliyetsiz araç kullanmak suçundan trafik cezası yazılıp yazılmadığı bilinmiyor.

İlgili Haberler