Ev yangını mahalleliyi sokağa döktü

Ev yangını mahalleliyi sokağa döktü

Edirne'de bir evde çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu. Yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.

Edirne'nin Keşan ilçesinde bir evde meydana gelen yangın paniğe neden oldu. Olay, Cumhuriyet Mahallesi Mısır Sokak'taki tek katlı bir evde yaşayan Birsen Canbaz'ın komşusuna ziyarete gitmesiyle başladı.

Evden bir süre sonra yükselen alevler, mahalle sakinlerini sokağa dökerken, çevrede büyük bir endişe ve kargaşa oluşturdu.

Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, alevleri fark edenler hemen itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, hızla müdahaleye başladı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, polis ekipleri ise çevrede toplanan kalabalığı uzaklaştırdı ve kontrol altına almaya çalıştı.

Önemli bir müdahaleyle yangının bitişikteki evlere sıçramadan kontrol altına alındığı belirtildi. Alevlerin söndürülmesinin ardından evdeki eşyaların kullanılamaz hale geldiği gözlemlendi. Polis ekipleri, yangının çıkış nedenini belirlemek üzere detaylı bir inceleme başlattı.

Yangın, mahalle sakinleri arasında büyük bir endişe yaratırken, olay yerine gelen ekiplerin hızlı ve etkili müdahalesiyle daha büyük bir felaketin önüne geçildiği belirtildi. Yangının çıkış nedeninin netleştirilmesi için çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

İlgili Haberler