Eski emniyet müdürü Turhan Ayberk MOSSAD'dan aldığı talimatları bir bir anlattı: Kim bu Victoria?

Eski emniyet müdürü Turhan Ayberk MOSSAD'dan aldığı talimatları bir bir anlattı: Kim bu Victoria?

MİT ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı bir operasyonla yakalanan 7 MOSSAD ajanının verdikleri ifadeleri ortaya çıktı. MOSSAD ile irtibatlı olan eski emniyet müdürü Hamza Turhan Ayberk; Victoria kod adlı bir MOSSAD ajanından talimat aldığını itiraf etti.

MOSSAD ile irtibatlı olan eski emniyetçi özel dedektif Hamza Turhan Ayberk; Victoria kod adlı bir MOSSAD ajanından talimat aldığını itiraf etti.

hamza-turhan-ayberk-tutuklandi-6z0b.jpg

Ayberk, Orta Doğulu şahıs ve şirketlere yönelik tehdit, takip, gözetleme, foto-video dokümante işleri yaptığını, derlediği bilgileri ve hazırladığı raporları gizli haberleşme yöntemleri üzerinden MOSSAD’a ilettiğini kabul etti.

KİM BU VİCTORİA?

MOSSAD casusu Ayberk’in ifadesinde ödemeleri kripto para ve muhtelif banka hesapları üzerinden aldığı, Victoria kod MOSSAD ajanı ile Belgrad'da görüştüğü, Victoria’dan sonra aynı ekipte yer alan Andrea, Robert ve Marc kod MOSSAD ajanları ile irtibatını sürdürdüğü ile ilgiler yer aldı.

Ayrıca Ayberk’in kurduğu ekipte yer alan casuslar da itirafta bulundu. Şahıslara ve şirketlere ait bazı kamu verilerini Ayberk ile paylaştıklarını, birlikte takip, gözetleme, foto-video dokümante gerçekleştirdiklerini, tehdit edilen şahısların videolarını çektiklerini kabul ettiler.

Ekipteki isimler Ayberk’in maddi durumunun 2019’dan sonra olağan dışı bir şekilde iyileştiğini de söyledi.

Öne Çıkanlar