Ekrem İmamoğlu'nun şehitlik ziyaretinde olay çıkaran Mustafa İlker Yılmaz bakın kim çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun şehitlik ziyaretinde olay çıkaran Mustafa İlker Yılmaz bakın kim çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'ne yaptığı ziyarette olay çıkaran Mustafa İlker Yılmaz isimli şahsın eski İSMEK eğiticisi olduğu ortaya çıktı.

Mustafa İlker Yılmaz isimli kişinin İSMEK eğiticisi olduğu dönemde çekilmiş bir videosunun ortaya çıkmasıyla birlikte şehitlik ziyaretinde yaşananların da arka planı ortaya çıktı.

NE OLMUŞTU?

Edirnekapı Şehitliği'nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katılımıyla tören düzenlendi. Törenin ardından Yerlikaya ve İmamoğlu, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Bu sıra mezarlıkta bulunan bir kişi, "Sayın Başkan bir şey sorabilir miyim, ben bir gazi yakını olarak bir şey sorabilir miyim?" diyerek Ekrem İmamoğlu'na, "Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan" dedi. İmamoğlu ise, "Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun, gazi öyle olmaz" şeklinde karşılık verdi. Gazi yakını olduğunu söyleyen kişi alandan uzaklaştırılırken tepkisine devam etti. İmamoğlu da "Seni araştırır bulurum ben merak etme" diye konuştu.

ESKİ İSMEK YÖNETİCİSİ

Mustafa İlker Yılmaz isimli eski İSMEK yöneticisine yeni dönemde görev verilmediği belirtildi.

 

Öne Çıkanlar