Ekrem İmamoğlu'ndan hançer çıkışı! Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ilk kez açıklık getirdi

Ekrem İmamoğlu'ndan hançer çıkışı! Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ilk kez açıklık getirdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hançer sözlerine ilişkin ilk kez konuştu.

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV ekranlarında dikkat çeken açıklamalar yapmış, “Seçime sırtımdaki hançerlerle girdim” açıklamasına açıklık getirmişti.

1111.jpg

Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu’na kırgın mısınız?” sorusuna ise “Genel başkanların elbette kırgınlıkları, üzüntüleri olur. Bunlar olur yani. Partinin genel politikasını partinin kurmayları belirler, belediye başkanları değil. Bu bizim tarihimizde böyledir” yanıtını vermişti.

735835image1.jpg

Candaş Tolga Işık'la Az Önce Konuştum programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun “hançer” sözlerine dair konuştu.

assa.jpg

“BUNU İLK DEFA AÇIK AÇIK SÖYLÜYORUM”

İmamoğlu, Işık’ın “Kemal Bey söylemiyor ama çok net bir şekilde anlaşılıyor ki size kırgın, sizce neden?” sorusunu şöyle yanıtladı:

Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum, görüşemedik ama ben ısrarla aradım. Bunu ilk defa açık açık söylüyorum. En son bayramda ısrarla aradığımda cevap verdi. Ulaşamamıştım birkaç kez. En son çaldı ve cevap verdi. Ben bayramını tebrik ettim o da seçim sonucumu tebrik etti. Kurultaydan sonra aradım, ulamamıştım. Kırgın olabilir belki telefona bakmak istemedi. Ben kırgın olduğunu düşünmüyorum. 'Kırgınım' derse niçin kırgınsınız derim.

lllj.jpg

“HANÇER, MUHATAP ALACAĞIM BİR TARİF DEĞİL”

İmamoğlu, “hançer” sorusuna ise “Benim muhatap alacağım bir tarif değil, hayatımda hiç öyle bir insan olmadım” cevabı verdi.

ekran-goruntusu-2024-05-29-094454.png

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar