Dünyanın en pahalı düğünü için geri sayım başladı. Justin Bieber'ın alacağı ücret dudak uçuklattı

Dünyanın en pahalı düğünü için geri sayım başladı. Justin Bieber'ın alacağı ücret dudak uçuklattı

Hindistan'ın en zengin adamı Mukesh Ambani, 29 yaşındaki oğlu için dünyanın en pahalı düğününü düzenliyor.

"Yılın düğünü" olarak adlandırılan bu etkinlik, 12-14 Temmuz tarihleri arasında damat Anant'ın anne ve babası Mukesh ve Nita Ambani'nin 16 bin kişi kapasiteli 27 katlı konutunda gerçekleşecek. Etkinlikler bu hafta sonu başladı ve ilk sürpriz, dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'ın konseriydi. Peki, bu büyük düğünde başka neler olacak?

xccpeu8mpuarvqi5dztdgw.webp

DÜĞÜN ÖNCESİ ETKİNLİKLER BAŞLADI

Justin Bieber, 12-14 Temmuz'da gerçekleşecek düğün öncesinde sahne almak için Hindistan'ın Mumbai kentine geldi. Bieber'ın bu özel konserden 10 milyon dolar kazandığı söyleniyor. Mart ayında yapılan bir başka düğün öncesi etkinlikte Rihanna performans sergilemiş ve 6 milyon dolar aldığı iddia edilmişti.

0-p12togweabbvac-nh5va.webp

YILIN DÜĞÜNÜNE HAZIRLIK

Mukesh Ambani'nin oğlu Anant Ambani, bu ayın sonunda uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Radhika Merchant ile görkemli bir törenle evlenecek. Düğün öncesinde yapılan abartılı kutlamalar, Hint medyasında ve sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı.

erjxjtiul0kf7unrjmynzg.webp

DÜĞÜN ÖNCESİ PARTİSİ SES GETİRDİ

Mart ayında çift, Mark Zuckerberg ve Bill Gates gibi yaklaşık 1,200 üst düzey konuğun katıldığı üç günlük bir düğün öncesi partisi düzenledi. 5,500 drone'un yer aldığı bir ışık gösterisi ve Rihanna'nın performansı geceyi aydınlattı.

jd7ic3o330sstbuyegmt-w.webp

DÖRT GÜNLÜK AKDENİZ TURU

Mayıs ayının sonlarında çift, arkadaşları ve aileleri için dört günlük bir Akdeniz gezisi düzenledi. Bu gezide Avrupa'nın birçok noktasına seyahat edildi ve Katy Perry, Backstreet Boys ve opera yıldızı Andrea Bocelli gibi ünlü isimler sahne aldı.

GELİN VE DAMAT KİMDİR?

Düğünün damadı Anant Ambani, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre tahmini serveti 118 milyar dolar olan Mukesh Ambani'nin en küçük oğlu. Gelin Radhika Merchant ise, ilaç devi Viren Merchant'ın kızı ve onun şirketi Encore Healthcare'de çalışıyor. New York Üniversitesi mezunu olan Merchant, Ambani ile 2017'de bir araba yolculuğu sırasında tanışmış.

jlcrzmkq3eisrs12xturfa.webp

DÜĞÜNDE NELER BEKLENİYOR?

Düğün, 12-14 Temmuz tarihleri arasında Mukesh ve Nita Ambani'nin 16 bin kişi kapasiteli konutunda gerçekleştirilecek. Ayrıntılar gizli tutulsa da, düğün öncesi etkinliklere bakılırsa, yaklaşan düğünün oldukça görkemli olması bekleniyor.

HİNDU GELENEKLERİNE UYGUN BİR DÜĞÜN

Çiftin düğün tarihlerinin, doğum haritalarındaki uğurlu günlere göre seçildiği söyleniyor. Hindu düğünleri genellikle birkaç etkinliği içerir ve bir günden fazla sürer. 12 Temmuz'da başlayacak şenlikler, ertesi gün "ilahi kutsama" töreni ile devam edecek ve 14 Temmuz'da nikah resepsiyonu ile sona erecek. Davetlilerden geleneksel Hint kıyafetleri giymeleri bekleniyor; kadınlar için sari, erkekler için bol pantolon ve tunik olan kurta gibi. Ayrıca, farklı etkinlikler için "Hint resmi" ve "Hint şıklığı" kıyafetleri giymeleri isteniyor.