Cumhuriyet'in 100. yılına özel sağlık sektörüne milyon dolarlık dev yatırım

Cumhuriyet'in 100. yılına özel sağlık sektörüne milyon dolarlık dev yatırım

Ataköy’de açtıkları 15. hastane ile dünya çapında sağlık hizmeti vermeye başladıklarını ifade eden Dr. Hüseyin Bozkurt, bu yıl Cumhuriyet'in 100. yılına özel 1’i yurt dışında olmak üzere 3 yeni hastane ile 400 milyon dolarlık yatırım hedeflediklerini söyledi.

Bozkurt ayrıca sağlık turizmi konusuna da dikkat çekerek, “Bu yıl 1 buçuk milyar dolar getirisi olan sağlık turizmi gelecekte 10 milyar doları geçecek. Gelecekte uluslararası bir marka çıkarsa bu sağlık sektöründen çıkar” dedi.

Özellikle son yıllarda ekonomiye katma değeri günden güne artan sağlık sektörüne yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Sadece yurt içi değil uluslararası düzeyde de artık tercih edilen Türk sağlık sektörü markaları ayrıca sağlık turizmi açısından önem teşkil ediyor. Bu anlamda Medicana Sağlık Grubu dünya çapında sağlık hizmeti verebilecek tam donanımlı 15. hastanesini de İstanbul Ataköy’de hizmete sundu. Hastane, hem İstanbul’a hem de yurt dışı hastalarına sağlık hizmeti getirirken tıbbın birçok dalında hizmet verecek şekilde planlandı. Özel sağlık sektörünün önde gelen markalarından olan kurumun ayrıca Ataköy ile birlikte bu yıl içinde Cumhuriyetin 100. yılına özel, 1’i yurt dışı olmak üzere 3 yeni hastane ile 400 milyon dolarlık yatırım hedefi olduğu aktarıldı.
30 yılı aşkın süredir sektörde her zaman öncü olarak ilerlediklerini ve özellikle sağlık turizmi açısından yatırımların devam edeceğini aktaran Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Ataköy Hastanesi için, “Sadece İstanbul ve Türkiye için değil tüm dünya için de sağlıkta önemli bir yatırım” diye konuştu.

“GELECEKTE ULUSLARARASI BİR MARKA ÇIKACAKSA BU MARKA SAĞLIK SEKTÖRÜNDEN ÇIKACAK”
Türkiye’nin sağlık sektörünün çok ileri düzeyde olduğuna vurgu yapan Dr. Hüseyin Bozkurt, sektörün yurt dışına açılması gerektiğinin önemine değinerek sözlerini şöyle devam ettirdi:
“Türkiye’de sağlık sektörü çevre ülkelerden çok daha ileri konumda. Bugün sağlık cihazları üreten büyük firmaların üretim bandında hangi cihaz çıkıyorsa o Türkiye’ye geliyor. Bu yüzden ülke olarak çok şanslıyız. Bu hastanemizi de son jenerasyon ve üst versiyon cihazlarla donattık. 2-3 ay sonra benzer bir hastaneyi Zincirlikuyu’da açıyoruz. Yine aynı büyüklükte ve donanıma sahip uluslararası çapta bir hastanemiz olacak. Sonrasında da ilk defa yurt dışına çıkıyoruz. Bosna’da bir hastanemiz olacak. Bildiğiniz gibi Türk sağlık sektörü çevre ülkelere çok uzun zamandır sağlık hizmeti vermeye başladı. Buralardan biz çok ciddi sayıda hasta alıyoruz. Ama gün gelecek bu ülkelerde de bizim verdiğimiz hizmetler yapılmaya başlanacak. İşte o zaman Türkiye’deki sağlık sektörü gidip hizmet veriyor olmalı. Çünkü benim iddiam, gelecekte uluslararası bir marka çıkacaksa bu marka sağlık sektöründen çıkacak. O yüzden sağlık sektörü olarak çok çalışıyoruz ve yurtdışında da yatırımlar yapıyoruz, biz de onlardan biri olarak iddialıyız.”

aw028399-03.jpg

aw028399-04.jpg

aw028399-02.jpg

Öne Çıkanlar