Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk Dünyası İzmir'de buluşuyor

Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk Dünyası İzmir'de buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi’nin katkılarıyla ÇEPNİ Dernekleri Federasyonu ve ERDEBİL Horasan Alevi Ocakları Bilim Kültür Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın 21-24 Eylül tarihleri arasında İzmir Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Merkezi’nde Yörük Türkmen Toyu gerçekleştirecek.

ÇEPNİ Dernekleri Federasyonu ve ERDEBİL Horasan Alevi Ocakları Bilim Kültür Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın 21-24 Eylül tarihleri arasında İzmir Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Merkezi’nde Yörük Türkmen Toyu gerçekleştirilecek.

İzmir Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Merkezi’nde Yörük Türkmen Toyu hakkında yapılan açıklamada, “Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna-Hersek, Gagauzya gibi Türk Cumhuriyetlerinden üst düzey katılımın sağlanacağı etkinlikte tüm Türk Türkiye’deki Yörük Türkmen Konfedersyon dernek başkanları da iştirak edecek. Kurultayda her yörenin kendi tarihini anlatacağı tarihçi, yazar ve akademisyenler paneller düzenleyecek. Her yörenin halk dansları, sanatçıları, şairleri de kendi kültürlerinden örnekler sunacak. Türklerin birbiriyle kaynaşacağı büyük Türk Dünyası buluşması öncesinde siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Tüm halkımız davetlidir” ifadelerine yer verildi.

whatsapp-image-2023-09-17-at-16-12-48-001.jpeg

Öne Çıkanlar