Cumhur İttifakı ortağı Yeniden Refah Partisi 2024 yerel seçimleri için kararını açıkladı

Cumhur İttifakı ortağı Yeniden Refah Partisi 2024 yerel seçimleri için kararını açıkladı

Yeniden Refah Partisi Seçim İşleri Başkanı Cengiz Zor, partisinin 31 Mart 2024 Yerel Yönetimler Seçimleri'ne tek başına gireceğini açıkladı. Zor, yerel seçimlere bütün teşkilatlarının hazır olduğunu belirterek, “Büyükşehirler başta olmak üzere 81 il, 973 ilçe, 394 beldede Yeniden Refah Partimiz kendi logo ve adaylarıyla seçime girecektir” dedi.

GÜLSÜM ALPKIRAY / GÜNBOYU

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Cengiz Zor, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada partisinin yerel seçimlere tek başına gireceğini belirtti.

aa-20230908-32101804-32101803-yeniden-refah-partisi-yerel-secimler-icin-yol-haritasini-acikladi.jpg

Zor, Milli Görüş’ün yerel yönetimlerde ileri bir demokrasi ve medeniyet tasavvurunun pratiğinin belediye uygulamalarında göründüğünü söyledi. Yerel yönetimin insanların hayatının her anına dokunduğu için çok önemli olduğunu belirten Zor, “Belediyeler alt yapıdan sağlık ve temizlik faaliyetlerine, doğumdan ölüme, sokaktan çarşı pazara kadar hayatın her aşamasında insanımıza yardımcı olur. Çarpık ve çürük betonlaşma, tıkanan ulaşım, hayat pahalılığı, çevreye duyarsızlık, kültürel çoraklık, sosyal bozulma arasında bunalım geçiren insanlarımızın Yeniden Refah belediyeciliğine olan ihtiyacı zaruret ölçüsünde hayati bir meseledir” ifadelerini kullandı.

aa-20230908-32101804-32101801-yeniden-refah-partisi-yerel-secimler-icin-yol-haritasini-acikladi.jpg

KENDİ LOGO VE ADAYLARIYLA GİRECEKLER

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde Yeniden Refah Partisi’nin yüzde 3’e yakın oy aldığını hatırlatan Zor, 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimleri'ne hazır olduklarını belirterek, “Bütün teşkilatlarımız seçime hazırdır. Büyükşehirler başta olmak üzere 81 il, 973 ilçe ve 394 beldede Yeniden Refah Partimiz kendi logo ve adaylarıyla seçime girecektir” ifadelerine yer verdi.

yeniden-refah-partisinden-secim-kar-elno-cover.webp

Yeniden Refah Partisi’nden aday adaylığı başvurusunda bulunacak 30 yaş altı gençlerden ve yüzde 40 engelli vatandaşlardan özel katkı payı alınmayacağını da belirten Zor, sözlerini seçimlerin Türkiye’ye hayırlar getirmesini dileyerek noktaladı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar