CHP'den TBMM'ye gelen fezlekeler hakkında flaş açıklama

CHP'den TBMM'ye gelen fezlekeler hakkında flaş açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, TBMM'ye giden aralarında HDP'li vekilleri dosyalarının da yer aldığı 33 fezleke hakkında açıklama yaptı.

Faik Öztrak, TBMM'ye gelen fezlekeler hakkında "Her partinin kendine has bir tavrı olması normaldir. Ama Anayasa'nın 83. maddesine göre siyasi partilerin bu konuda bir grup kararı alması da mümkün değildir" dedi.

 Faik Öztrak'ın açıklaması şöyle:

"Her partinin kendine has bir tavrı olması normaldir. Ama Anayasa'nın 83. maddesine göre siyasi partilerin bu konuda bir grup kararı alması da mümkün değildir. Bu çerçevede yapılan uygulamalara konuşmalara baktığımızda devlet krizinin nasıl vahim bir boyuta ulaştığı görülmektedir. Bir ülke düşünün cumhurbaşkanı aynı zamanda partisinin genel başkanı.

Bağımsız mahkemelere her türlü talimatı gönderebiliyor. Fezlekeleri böyle yazın, gönderin diyebiliyor. Hakimi de savcıyı da o atıyor. Genel Başkanımıza tazminat cezasını bozan hakimin özel bir kararnameyle nasıl görevden alındığını unutmadık. Aynı cumhurbaşkanı partisinin milletvekillerini kendisi belirliyor.

Hani en sert kuvvetler ayrılığı olacaktı bu rejimde. Fezleke meclise gelince elleri hemen iner kalkar diyor. Milletvekillerinin kendi iradesi yok mu? Milletin iradesine saygı yok mu?"

 

Öne Çıkanlar